Planujesz wycieczkę w góry? Postaw na te akcesoria!

0
163
Planujesz wycieczkę w góry

Szykujesz się na wycieczkę w góry? Weź pod uwagę akcesoria, które mogą się przydać w razie trudnych warunków pogodowych. Uwzględnij gadżety i elementy wyposażenia, dzięki którym górska wyprawa upłynie w przyjemnej atmosferze, bo wszystko co niezbędne, znajdzie swoje miejsce w plecaku. Na co warto postawić planując zdobywanie kolejnych szlaków i szczytów?

Zabezpieczenie wartościowych przedmiotów

Podczas pakowania plecaka uwzględniasz tylko to, co niezbędne. Starasz się zabrać wszystko, co potrzebne, jednocześnie minimalizując pakunki i robiąc, co możliwe, aby plecak był w miarę lekki. W końcu planach są długie spacery, a nawet zdobywanie coraz wyższych szczytów. Odpowiednie przygotowanie do takiej wyprawy, w tym właśnie pakowanie, to zatem klucz do sukcesu.

Nie obejdziesz się bez podstawowych dokumentów, gotówki i telefonu. Te wartościowe przedmioty dobrze jest zabezpieczyć nie tylko przed kradzieżą, lecz również niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jak to zrobić? Przyda się chociażby wodoodporny portfel, który znajdziesz na stronie https://karaluch.com.pl/. Przechowasz w nim gotówkę, ale i kartę do bankomatu czy dokumenty. Uchroni on Twoje pieniądze nawet w trakcie ulewnego deszczu, który może doprowadzić do przemoczenia plecaka.

Możesz również postawić na wodoodporne pokrowce czy futerały na telefon, klucze i inne wartościowe przedmioty, które ze sobą zabierasz.

Koc termiczny – na różne okazje

Do plecaka warto włożyć koc termiczny, który zapakowany pozostaje bardzo lekki i niewielkich rozmiarów, a po rozłożeniu jest na tyle duży, że można się nim szczelnie okryć. Koc ten, nazywany także folią termiczną, przydaje się zarówno podczas mrozów, jak i upalnej pogody. W zależności od strony, którą zostanie okryte ciało, można się ustrzec przed wyziębieniem bądź przegrzaniem. Wprawdzie lepiej nie zastać sytuacji, kiedy to będzie on potrzebny, ale biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe w górach, dobrze jest być przygotowanym na różne sytuacje.

Tabletki do uzdatniania wody

Na wyprawę w góry zabierasz ze sobą prowiant i zapas wody. Zazwyczaj tyle, ile trzeba, aby poradzić sobie podczas zaplanowanej wycieczki. W zależności od tego, gdzie się wybierasz i jak ekstremalne warunki górskie możesz zastać, musisz wziąć pod uwagę niespodziewane sytuacje i fakt, że zapasy mogą nie być wystarczające. O ile bez jedzenia można dość długo funkcjonować, o tyle bez wody już nie. Dobrze jest zatem mieć pod ręką specjalne tabletki do uzdatniania wody. Dzięki nim możliwe jest pozyskanie wody z jeziora czy rzeki, a nawet z kałuży! W ciągu kilkudziesięciu minut woda z nieznanego źródła zostaje pozbawiona drobnoustrojów i zanieczyszczeń, dzięki czemu nadaje się do spożywania.

Górskie wyprawy, a nawet spacery po dobrze znanych i mocno obleganych szlakach niosą znamiona przygody. Ta jednak, bywa, że zamienia się w szkołę przetrwania. W takich warunkach dobrze jest zatem mieć ze sobą praktyczne akcesoria, które ratują z opresji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here