Pielęgnacja twarzy oraz włosów

0
1385

Tak jak nas widzą, tak nas oceniają, ale to jak się czujemy zależy najbardziej od nas samych. Z wiekiem nasza uroda i zdrowie wymaga wsparcia poprzez większą pielęgnację i zdrowy styl życia.
Pierwszym elementem, na który zawsze zwracamy uwagę jest twarz, a zaraz za nią włosy. Pielęgnacja twarzy wymaga stosowania odpowiednich zaleceń i zmiany niezdrowych nawyków. Należy pamiętać, iż najlepszym przyjacielem dla całego organizmu jest woda, której w ciągu dnia powinniśmy wypić co najmniej 1,5 – 2 litry. Woda poprawia nasz metabolizm, usuwa toksyny, a tym samym nadaje naszej skórze zdrowy wygląd. Nasza skóra dzięki niej jest odpowiednio nawilżona, elastyczna, przez co spłycają się zmarszczki.
Przy ciągle zmieniających się warunkach środowiska nie możemy zapomnieć o stosowaniu odpowiednich dla naszego wieku i rodzaju cery kosmetyków. Powinny one zawierać kwas owocowy, kwas hialuronowy, witaminę C, obligatoryjnie filtr SPF 15 przez cały rok oraz SPF 20–25 latem, filtr wymaga zastosowania szczególnie w mieście. Należy raz w miesiącu wybrać się do kosmetyczki i zapomnieć o własnoręcznym usuwaniu grudek i zaskórników, przez takie traktowanie naszej twarzy dodajemy sobie tylko zbędnego zaczerwienienia, ran, plamek, a czasami nawet przebarwień. Nie korzystajmy w ogóle z solarium, które niszczy nie tylko naszą skórę ale również włosy. Zbawiennym dla nich będzie uzupełnienie naszej codziennej diety o suplementy zawierające głównie witaminę E, olej z wiesiołka oraz kwasy omega-3. Przy konieczności zmiany koloru naszej fryzury dodatkowo zwracajmy uwagę na farby do włosów opinie o nich jak i skład, które są jednocześnie ważne dla naszego zdrowia.

www.blogprasa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here