O diecie i produktach niskim indeksem glikemicznym

0
1426

Ciepłe miesiące sprzyjają lżejszemu odżywianiu się. Jeśli zależy nam na utrzymaniu nieskazitelnej sylwetki i smukłej linii wiosna i lato to idealny czas, aby ograniczyć spożywanie tłustych potraw, a odżywianie się lekkimi sałatkami i zdrowymi przekąskami.
Produkty o niskim indeksie glikemicznym – nie tylko warzywa jak się okazuje mają niski indeks glikemiczny- jeśli dobrze rozpiszemy swoją dietę, możemy odżywiać się różnymi produktami, a nie tylko zaspokajać swój głód warzywami i owocami w stanie surowym.
Warto w tym celu wybrać się do dietetyka, który pomoże nam dobrać dietę i tak skomponować jadłospis, abyśmy w szybkim czasie zrzucili kilka zbędnych kilogramów i tłuszczyk z ud, a zaczęli mieścić się w ubrania o rozmiar mniejsze. W Internecie znajdziemy także informacje o tym, jakie produkty mają niski indeks i co warto spożywać, aby nie tyć a wciąż pozostawać najedzonym.
Fasola, groch i zielony groszek to źródło wielu witamin i mikroelementów bardzo potrzebnych naszemu organizmowi. Już niewielka ich ilość zaspokoi nasz głód na długo, a przy okazji nie przybędzie nam zbędnych kilogramów. Wielu fanów ma także czerwona soczewica. Okazuje się, że potrawa zawierająca gotowaną czerwoną soczewicę wcale nie będzie nas tuczyć, gdyż posiada indeks glikemiczny na poziomie 26. Jeśli męczy nas już chrupanie surowych warzyw warto przerzucić się na zdrowe soki warzywne! I tak sok z marchwi to indeks glikemiczny na poziomie 43, ale już sok pomidorowy ma indeks 38. To bardzo niskie wartości, a zdrowe soki z wyciskarki zapewnią nam zdrowie, urodę i siły witalne przez długi czas. Takie źródło witamin i minerałów powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie każdego dorosłego człowieka. Dzięki temu zaspokoimy swój głód na dłużej, ale nasz żołądek nie będzie godzinami trawił produktów stałych, jakie się do niego dostaną. Soki owocowe i warzywne to przysmak nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci, które często namawiają rodziców na kolorowe, gazowane napoje, które powodują wzdęcia i są wręcz naszpikowane cukrem.

lafoto.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here