Nowa strefa Tropical Fun w Energylandii – 10 niezapomnianych wodnych atrakcji!

0
1450
Nowa strefa Tropical Fun w Energylandii - 10 niezapomnianych wodnych atrakcji!

Chociaż lato w Polsce ma się już ku schyłkowi, chyba każdy ma nadzieję, że jednak zostanie z nami nieco dłużej, może nawet cały wrzesień? Taki scenariusz byłby idealny, ponieważ na pewno taki stan rzeczy pozwoliłby nie tylko na dłuższe cieszenie się spacerami i wycieczkami rowerowymi, ale też na skorzystanie z świetnej zabawy w Energylandii i strefie wodnej Tropical Fun.

Informacje ogólne
Water Park funkcjonuje w Energylandii od 2016 roku, więc w tym roku obchodziła swoje drugie urodziny. To miejsce na wodne szaleństwa dla całej rodziny, na pewno tutaj nikt nie będzie się nudził. Water Park ma 1800 m2 powierzchni basenowych, podzielonych na: brodziki dla dzieci o wymiarach 20 i 40 cm, oraz 135 cm basen dla tych co potrafią pływać. Nowa strefa Tropical Fun oferuje aż 10 zjeżdżalni, które dostosowane są do różnych grup wiekowych i mają różne stopnie “ekstremalności”. Znajdzie się coś dla miłośników mocnych wrażeń jak na przykład Kamikadze, ale też spokojniejsze formy rozrywki i relaksu jak na przykład strefa plażowa. W tej strefie często widujemy mamy, które odpoczywają, podczas gdy tatusiowie w najlepsze oddają się szaleństwom wodnym w strefie wodnej zabawy dla rodzin z dziećmi. Warto również podkreślić, że strefa Tropical Fun,to jeden z największych otwartych parków wodnych w Polsce, a zjeżdżalni takiej jak Exotic Fun nie znajdziecie nigdzie indziej w naszym kraju! Do dyspozycji gości przeznaczonych jest aż 300 pontonów jedno i dwuosobowych oraz wspomniana już plażowa strefa relaksu.

Najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia czyli Kamikadze!
Jeśli szukacie w strefie wodnej naprawdę mocnych wrażeń to Kamikadze niewątpliwie wam ich dostarczy. Dlaczego? Czy zapadająca się pod Wami podłoga i spadek w nieznana Wam zupełnie przestrzeń brzmi wystarczającą groźnie? To może dodamy, że spadek następuję z wysokości 15,5 metra i lecicie aż 90 metrów w dół! Prędkość spadku może osiągnąć nawet 70 km/h – wszystko zależy od masy ciała. Zachęceni czy raczej przerażeni? Śmiałków zapraszamy do przeżycia tego na własnej skórze, na pewno wrażenia nie równają się z niczym innym!

Tropical Splash
Tropical Splash to 6 torowa konstrukcja zapewniająca niezapomniany przejazd pełen wrażeń i…wody! Przejazd rozpoczyna się na wysokości 9 metrów, zjazd natomiast odbywa się w specjalnych matach, co zapewnia jeszcze większy poślizg, a co za tym idzie, większą prędkość. Koniec przejazdu to przyjemny zjazd do wody.

Aloha…Aloha!
Przygoda na tej zjeżdżalni zaczyna się na wysokości 9 metrów. Cała trasa natomiast liczy aż 111 metrów. Tutaj zamiast mat do wyboru są pontony jedno lub dwuosobowe. Jeśli się boicie zawsze można jechać z drugą połówką lub z przyjacielem! Jeśli wolicie samotne przygody – też nie ma problemu!

Tiki Ride
I tutaj znów przygoda z pontonami! Z tym, że w tym przypadku czeka na Was sporo zakrętów, prawie jak na roller coasterze. Trasa Tiki Ride ma 153 metry długości, a wysokość całej konstrukcji to aż 15,5 metra! Jest to wspaniała propozycja na zabawę dla całej rodziny!

Exotic Fun
Atrakcję tą porównujemy do ogromnego leja, gdzie kierunek jazdy jest tak naprawdę nieprzewidywalny! Jest to więc atrakcja pełna frajdy i wielu zaskoczeń. Start tej atrakcji zaczyna się na poziomie 9 metrów.

Rzeka Adventure River
Jest to miejsce, gdzie kończą swój przejazd aż 3 zjeżdżalnie. Mowa o Exotic Fun, Aloha i Tiki Ride. Właśnie do rzeki Adventure River wpadacie pod koniec przejażdżki na wspomnianych wodnych zjeżdżalniach. Możliwy jest też spływ rzeką zupełnie odrębnie od wymienionych atrakcji. Taki mini rejs na pewno pozwoli się Wam zrelaksować!

Póki lato jeszcze trwa…
Warto skorzystać póki słońce nas jeszcze nieco rozpieszcza z atrakcji Parku Wodnego Energylandia. Na pewno warto wypróbować Tropical Splash, bo prędkość i możliwość jazdy na kilku torach na pewno sprawi, że wyjdziecie z Parku z lepszymi humorami 🙂 Jeśli lubicie niespodzianki koniecznie wypróbujcie Exotic Fun. Dla spragnionych najbardziej ekstremalnych wrażeń czeka Kamikadze, a na miłośników pontonów czeka zjeżdżalnia Aloha i Tiki Ride. Na pewno czeka na nas jeszcze co najmniej kilka ciepłych jak nie upalnych dni, więc długo się nie zastanawiajcie i wypróbujcie propozycje podkrakowskiego Zatoru na miłe spędzenie weekendu!

Park Wodny Energylandia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here