Nić dentystyczna – równie istotna jak szczoteczka

0
1382
nić dentystyczna

Uwaga rozmówcy cieszy się na własnej twarzy. Tak zwane pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak zostaniemy odebrani, nic więc dziwnego, iż zależy nam na naszym wyglądzie. Nikogo nie należy przekonywać, iż ani najmodniejsza fryzura, ani makijaż zgodny z najnowszymi trendami nie zrekompensują nam braków w uzębieniu. Zdrowy, zadbany uśmiech to sposób do sukcesu w życiu rodzinnym i zawodowym. Ludzie uśmiechnięci budzą sympatię oraz zaufanie. Żeby natomiast nasze zęby składały się okazale oraz estetycznie musimy walczyć o nie z wielką starannością. Nie wystarczą systematyczne wizyty u dentysty, szczotkowanie zębów po każdym posiłku, lub płukanie jamy ustnej profesjonalnym płynem. Nić dentystyczna to artykuł higieniczny, w jaki winien zaopatrzyć się każdy, komu zależy na łatwym oraz zdrowym uśmiechu.

Czemu musimy nitkować zęby?

Mnóstwo osób zadaje sobie z pewnością pytanie, po co nam nici dentystyczne i lub nie jest to żeby zbędny wynalazek. Natomiast okazuje się, iż były one znane już w starożytności. Badacze twierdzą, iż nasi przodkowie starali się przy pomocy różnorakich przedmiotów czyścić przestrzenie pomiędzy zębami. Największą sławą cieszyły się wykałaczki aż do 1815 roku, jak to dentysta z Nowego Orleanu zaczął polecać swym pacjentom wykorzystywanie w tym celu cienkiej nici jedwabnej. Została ona łatwo doceniona oraz znalazła popularne wykorzystanie. Z czasem zastąpiła ją nić nylonowa. W tenże sposób ewolucja nici jest do dzisiaj, a ich producenci nadal zaskakują klientów nowymi rozwiązaniami oraz ulepszeniami. Cel nitkowania zębów jest łatwy – żadna szczoteczka nie usunie resztek pokarmu spomiędzy zębów równie sprawnie oraz tak, jak nić. Nadmiar zanieczyszczeń prowadzi do powstawania kamienia nazębnego, co z kolei jest etapem ku podrażnieniom, zaczerwienieniom oraz wadom dziąseł. Zatem już niezwykle blisko do paradontozy, która może się zakończyć chociażby utratą zębów.

dlaczego nici dentystyczne są równie ważne co szczotkowanie

Co warto wiedzieć o stosowaniu nici dentystycznych?

Zanim zdecydujemy się na zakup nici dentystycznych, musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż nasz zgryz oraz typ uzębienia to kwestia indywidualna. Nie każda nić jest dla nas odpowiednia. Od rozmieszczenia naszych zębów oraz odstępów pomiędzy nimi chce dobór właściwych nici. Gdy mamy wątpliwości, możemy tę sprawę skonsultować ze stomatologiem czy farmaceutą. Najistotniejsze, żeby nić spełniała nasze oczekiwania i oczekiwania oraz dobrze czyściła przestrzenie międzyzębowe. Marka i cena winnym być sprawą drugorzędną. Osoby posiadające zęby nieprzylegające oraz niebędące na siebie potrafią wykorzystywać trochę tańsze nici nylonowe. Ich słabą stroną jest fakt, iż potrafią się strzępić oraz rozdwajać w trakcie stosowania. Gdy natomiast zgryz jest dość ścisły, a zęby są na siebie, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie nici z włókna pojedynczego o podwyższonej wytrzymałości. Ważną kwestią jest również średnica nitek – można ją przystosować do naszych zębów w tenże sposób, żeby czyszczenie było eleganckie i jak bardzo efektywne. Nie wystarczy używać nici, należy wybrać odpowiedni artykuł, a samo czyszczenie wykonywać w sposób odpowiedni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here