Negatywny wpływ stresu na nasz wygląd

0
1514

Każdy z nas chce być wyglądać atrakcyjnie. Chodzimy na zabiegi kosmetyczne, dbamy o ciało, ale zapominamy o najważniejszym. O tym, że ze wszystkich negatywnych czynników, to stres odbija się negatywnie na naszym wyglądzie najmocniej.

BRAK SNU I JEGO KONSEKWENCJE
Przede wszystkim, będąc w ciągłym stresie, trwającym kilka dni, nie możemy wypocząć. Denerwujemy się nawet w czasie nocy, która powinna być czasem naszej regeneracji. Przez to nie śpimy, co dodatkowo potęguje zmęczenie nie tylko psychiczne ale i fizyczne.

Skutki braku wypoczynku widać gołym okiem. Przede wszystkim pod oczami powstają widoczne cienie, zaś białka oczne są przekrwione. Wzrok staje się błędny. Ponadto zmęczone mięśnie nie są w stanie utrzymać szkieletu w prawidłowej pozycji. Przez to grabimy się i powłóczymy nogami.

SZUKANIE NIEZDROWEGO PANACEUM
Nie można również zapomnieć o tym, że człowiek w stresie często ucieka się do użycia poprawiających w teorii jego samopoczucie „”rozweselaczy””. Jednym z nich jest jedzenie. By polepszyć swój nastrój, rzucamy się na góry słodyczy i niezdrowych przekąsek. Efekty są łatwe do przewidzenia. Bardzo łatwo przybieramy na wadze i zaczynamy chorować na otyłość.

ZOBOJĘTNIENIE NA WŁASNĄ PREZENCJĘ
Będąc w ciągłym stresie, zapominamy o dbaniu o siebie. Przez to nie przykładamy uwagi do naszego wyglądu. Dlatego mężczyźni zaniedbują codzienne golenie, zaś kobiety robią tylko niestaranny makijaż i zapominają o prawidłowym uczesaniu włosów. Dlatego bycie w ciągłym stresie zaraz odbija się na utrzymywaniu schludnego wyglądu.

wolabaranowska.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe nogi i zdrowa głowa
Następny artykułPaluch koślawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here