Jak zostać elektromonterem? 

0
1410
elektromonter

Elektryka, urządzenia oraz montowanie być może są dla Ciebie interesującym zajęciem. Jeżeli myśli mi, że bylibyśmy w tym dobrzy, to powinniśmy rozważać rozpoczęcie kariery w takim zawodzie. Sprawdź, jakie musisz posiadać predyspozycje zawodowe oraz wykształcenie żeby podjąć się pracy w takiej profesji.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromonter-jak-zostac/

Jakie predyspozycje zawodowe ma elektromonter? 

Przede wszystkim ważne jest to, aby zainteresował się rzeczami technicznymi. Jeżeli lubisz majsterkowanie lub bawiłeś się amatorsko elektryką, to być może masz do tego zawodu smykałka. Dodatkowa praca taka może wymagać od ciebie zdolności manualnych, a przede wszystkim zręczności, pozycji, a także dokładności w wykonywaniu obowiązków. Do tego dochodzą precyzyjne ułożone kable oraz podłączenie ich, które będzie sprawnością niemal całego systemu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zajęcie bardzo odpowiedzialne. Przyda się nam w nim sprawność fizyczna, ponieważ niekiedy będzie czekało nas dźwiganie ciężkiego oprzyrządowania. 

Elektromonter – wykształcenie zawodowe

Aby zostać osobą na takim stanowisku, potrzebna nam będzie odpowiednia szkoła średnia. Może być na przykład technikum elektryczne lub zasadnicza szkoła zawodowa. Innym dobrym wyborem będzie również szkoła branżowa o zawodzie elektromontera. Możesz również spróbować swoich sił, jeżeli skończyłeś zawodówkę w zawodach pokrewnych takich jak elektryka, elektromechanika czy elektroenergetyka. Nauka w takiej szkole trwa kilka lat i polega na łączeniu zwyczajnej nauki w szkole z praktyką zawodową. Przez kilka dni oprócz zajęć teoretycznych będziesz pracować w zakładach elektrycznych, pogotowie elektrycznym lub u pracodawcy zajmującego się tą dziedziną pracy. Pracodawca będzie korzystał z twojej pomocy, ale zobowiązuje cię do uczenia zawodu. Według prawa jest tak, że za czas pracy otrzymamy symboliczne wynagrodzenie. W niektórych przypadkach szkoły zawodowe współpracują z centrum kształcenia praktycznego. Jest również szkoła, która posiada sprzęt oraz fachowców uczących zawodu elektromontera.

Zobacz też: http://www.centerfence.pl/ile-zarabia-bioinformatyk/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here