Jak wybrać odpowiednią odzież sportową oraz buty do piłki nożnej?

0
564
Jak wybrać odpowiednią odzież sportową oraz buty do piłki nożnej

W obecnych czasach powstaje coraz więcej sklepów, w których dostępna jest przeróżna odzież sportowa. Lecz tutaj należy sobie zadać pytanie, czego oczekujemy od naszej odzieży? Każda z nich może mieć inną funkcjonalność, ze względu na materiał z którego zostały zrobione.

Buty i odzież sportowa

Podobnie jest w sytuacji, gdy musimy wybrać nowoczesne buty do piłki nożnej. Jest wiele firm oferujących swoje buty, przez co nie wiemy na jakie do końca mamy się zdecydować. Wiele z nich oferuje swoją sprzedaż przez sklep sportowy online i stacjonarnie. W poniższym tekście przybliżymy z jakich materiałów tworzona jest odzież sportowa, aby spełniała swoją funkcjonalność oraz jakie buty do piłki nożnej najlepiej wybrać.

Materiał ubrań sportowych

Przede wszystkim w materiale ubrań sportowych liczy się wygoda, dlatego najczęściej stosowana jest w nich bawełna oraz wełna merino. Dzięki bawełnie odzież jest miękka i wygodna, lecz pomimo tego jest tania i uniwersalna. Oznacza to, że możemy wykorzystać ją do każdej z dyscyplin sportowych. Należy tutaj wspomnieć, że minusem tego materiału jest to, że bardzo szybko pocimy się w ubraniach, które są z niego wykonane przez co nasz trening może być utrudniony. Najlepszym sposobem na wykorzystanie ubrań z tego materiału mogą być sesje jogi czy stretching. Wełna merino pozwala na zniwelowanie otarć, które mogą pojawić się w trakcie treningu. Jest bardzo przewiewna i najczęściej stosowana jest do zimowych ubrań sportowych. Ubrania sportowe wykonywane są również z materiałów syntetycznych, które są bardzo wytrzymałe, dlatego coraz częściej stosuje się je przy produkcji ubrań sportowych. Jednym z takich materiałów jest poliester, który jest jednym z najpopularniejszych w produkcji ubrań sportowych, ponieważ jest wytrzymały, odporny na rozciągane i uszkodzenia mechaniczne. W sposób bardzo dobry wchłania wilgoć. Innymi mniej znanymi materiałami z których wykonuje się odzież sportową są elastan, babmus, poliamid czy polipropylen.

Buty do piłki nożnej

Przy wyborze butów do piłki nożnej należy zastanowić się jaką funkcje mają one spełniać. Mają mieć one przeznaczenie rekreacyjne, półamatorskie, półprofesjonalne czy profesjonalne? Lanki to model butów do piłki nożnej, które przeznaczone są do powierzchni trawiastej, które są wyposażone w korki ze sztucznego tworzywa co spowoduje zwiększoną przyczepność do powierzchni. Turfy to rodzaj obuwia, który jest podstawowy, a ich przeznaczenie to przede wszystkim powierzchnie sztuczne i twarde. Ostatnim z rodzajów są wkręty, które powinno stosować się tylko i wyłącznie w sporcie profesjonalnym. Wkręty w tych butach wykonane są z aluminium lub metalu, co może doprowadzić do wielu kontuzji. W wyborze butów liczy się nie tylko rodzaj ale i również odpowiedni rozmiar. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów musi być dobrany w taki sposób, aby można było czuć swobodę u palców stóp. Typowym materiałem, który wykorzystywany jest przy tworzeniu butów do piłki nożnej jest skóra, ponieważ jest bardzo łatwa w utrzymaniu i służy zawodnikom przez lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here