Gładkie pachy – jak osiągnąć wymarzony efekt?

0
1990
Gładkie pachy - jak osiągnąć wymarzony efekt?

Gładka, zadbana skóra pod pachami to bez wątpienia jeden z atrybutów kobiecości. Warto poświęcić uwagę na jej pielęgnację nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych, ponieważ w tym miejscu skóra jest wyjątkowo delikatna i narażona na drażniące działanie licznych gruczołów potowych. Kluczowe znaczenie w pielęgnacji pach ma odpowiednia metoda depilacji. Jaki sposób wybrać, żeby usuwanie owłosienia było nie tylko skuteczne, ale w pełni bezpieczne dla naszej skóry?

Tradycyjne golenie – zalety i wady

Najpopularniejszym, domowym sposobem usuwania owłosienia pod pachami jest tradycyjne golenie maszynką. To metoda rzeczywiście szybka i niedroga – ale czy w pełni skuteczna? Niestety, tylko doraźnie. Trzeba pamiętać, że codzienne golenie cienkiej skóry pod pachami może powodować nieprzyjemne podrażnienia, a włoski odrastają znacznie grubsze i przez to trudniejsze do usunięcia. Ta metoda wymaga stosowania delikatnych kosmetyków oraz starannej higieny, inaczej będzie nie tylko nieskuteczna, ale wręcz pogorszy kondycję wrażliwej skóry.     

Kremy depilujące

Na rynku dostępnych jest wiele kremów do usuwania owłosienia metodą rozpuszczania zbędnych włosków i usuwania ich specjalną szpatułką. Po zastosowaniu tego typu preparatu efekt gładkich pach utrzyma się przez dwa-trzy dni, w zależności od struktury włosa, lecz niestety ten sposób ma jedną zasadniczą wadę: niesie ze sobą spore ryzyko reakcji alergicznych. Przed zastosowaniem takiego preparatu koniecznie należy wykonać próbę na skórze, by się przekonać, czy ta metoda będzie dla nas bezpieczna. Chemiczne usuwanie włosków jest wprawdzie bezbolesne, ale wymaga staranności i systematyczności, inaczej efekt będzie po prostu niezadowalający.  

Wosk i depilator dla wytrwałych

Jeśli chcemy, by efekt depilacji pach utrzymał się dłużej niż kilka dni, musimy zdecydować się na metodę, która usunie niechciane włosy wraz z cebulkami. Może to być depilacja woskiem, którą wykonamy w domu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym, albo sesja depilatorem (najlepiej ze specjalną głowicą do depilacji pach). Niestety, obie metody, jakkolwiek skuteczniejsze od golenia czy kremów, są po prostu bolesne – mniej lub bardziej, w zależności od indywidualnej wrażliwości.

Depilacja laserowa – efekt wart zachodu

A co z depilacją laserową, którą oferują profesjonalne gabinety kosmetyczne? To metoda zdecydowanie najskuteczniejsza, chociaż wymagająca czasu, cierpliwości i kosztów wyższych niż zakup maszynki czy nawet depilatora. Niemniej jeśli chcemy pozbyć się owłosienia pod pachami raz na zawsze, nie ma lepszego sposobu: laser działa na mieszki włosowe, trwale usuwając komórki odpowiedzialne za wzrastanie i odnowę włosa. Po kilku sesjach (zazwyczaj 5-8 zabiegów) skóra będzie idealnie gładka i już nigdy nie będzie wymagała uciążliwego golenia czy bolesnego usuwania włosków depilatorem. A czy depilacja laserowa nie boli? To zależy od indywidualnych predyspozycji, odczucia podczas zabiegu przypominają raczej ukłucia lub punktowe szczypanie.

Trzeba pamiętać, że depilacja laserowa pach powinna się odbywać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, który oferuje konsultacje doświadczonego kosmetologa oraz sprzęt najwyższej jakości. Jednym z takich miejsc jest EPILIRA, gdzie używane są wyłącznie certyfikowane lasery diodowe Lumenis, gwarantujące nie tylko pełne bezpieczeństwo podczas zabiegów, ale też spektakularny efekt gładkich pach na długie lata.     

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here