Jaka dieta będzie dla nas najlepsza?

0
1606

Przygotowując się do okresu letniego często decydujemy się na przejście na dietę. W końcu lato to okres, kiedy odkrywamy spore części naszego ciała i chcemy, by prezentowało się jak najlepiej. Ciężko zakryć nasze niedoskonałości paradując na plaży w skąpym bikini. Dlatego zwykle przed planowanym urlopem postanawiamy nieco bardziej zadbać o siebie i wygląd naszej sylwetki. By osiągnąć ten cel podejmujemy decyzję o przejściu na dietę. Jednak nie każda dieta będzie dla nas odpowiednia a przede wszystkim zdrowa. Jaka dieta będzie dla nas najlepsza?

Znalezienie właściwej diety może okazać się wyjątkowo trudne. Internet pełen jest różnych wymyślnych diet, bardziej lub mniej restrykcyjnych. Możemy zdecydować się na dietę białkową, która ma wiele zwolenników. Jej jadłospis, jak sama nazwa wskazuje, opiera się głownie na posiłkach zawierających białko. Ilość warzyw, owoców oraz węglowodanów jest mocno ograniczona. Dlatego niektórzy uważają, że dieta białkowa nie jest do końca dobra dla naszego zdrowia, gdyż nie dostarcza naszemu organizmowi wszystkich składników, które niezbędne są do jego prawidłowego działania. Dużym zainteresowaniem cieszy się również dieta kopenhaska – podstawowe zasady tej diety są dość restrykcyjne. Może być ona niebezpieczna dla naszego zdrowia. Dieta kopenhaska trwa 13 dni i nie powinna być stosowana częściej niż raz na dwa lata. Zastosowanie tej diety może poważnie odbić się na naszym zdrowiu dlatego warto dobrze przemyśleć wybór tej diety. Nawet żucie gumy do żucia jest na niej zabronione. Po zakończeniu tej diety musimy pamiętać o stopniowym zwiększaniu kaloryczności posiłków. W innym wypadku z pewnością doczekamy się efektu jojo. Przejście na tak wymagającą dietę powinno zostać przez nas dokładnie rozważone i przemyślane pod każdym aspektem. Nie warto narażać swojego zdrowia dla utraty kilku kilogramów.

Wybranie właściwej diety dla siebie może okazać się sporym wyzwaniem.Warto rozważyć wizytę u dietetyka zanim podejmiemy decyzję o przejściu na dietę.

gminalomianki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here