Czym różnią się rakietki tenisowe dla graczy ofensywnych i defensywnych?

0
1896

Profesjonalni gracze tenisowi zwykle specjalizują się w określonym stylu gry, co jest pochodną ich indywidualnych predyspozycji fizycznych i preferencji.

Wyróżnia się trzy podstawowe style gry: styl ofensywny nastawiony na maksymalną szybkość zagrań (silne odbicia piłeczki), styl defensywny nastawiony na możliwie wysoką precyzję zagrań (nakierowanie piłeczki w wybrany punkt stołu) oraz styl mieszany, w którym łączy się elementy stylu ofensywnego i defensywnego, w zależności od rozwoju sytuacji podczas meczu tenisowego.

Rakietki dla graczy ofensywnych

Specyfika rakietek dla zawodników tenisowych preferujących ofensywny styl gry polega na wyborze deski o większej grubości, wykończonej odpowiednim podkładem i gumą. Przykładem takiego sprzętu może być rakietka Atemi 5000, wykonana z siedmiu warstw lekkiego i elastycznego drewna balsowego, z wytrzymałymi przekładkami karbonowymi dla nadania całej konstrukcji wyższego poziomu trwałości. Tego typu rakietka wykończona jest odpowiednio dobranym podkładem i okładziną gumową, która sprzyja większej sile zagrań, oczywiście w pewnym stopniu kosztem ich precyzji – wysoki parametr szybkości koliduje z wysokim parametrem kontroli. Wspomniana rakietka Atemi 5000 posiada jednak inny, wysoki parametr technicznych – rotację. To pozwala na urozmaicenie gry zawodnika preferującego styl ofensywny, a tym samym na zwiększenie skuteczności jego zagrań.

Rakietki dla graczy defensywnych

Cechą charakterystyczną rakietek dedykowanych graczom defensywnym jest oferowany przez nie wysoki poziom parametru kontroli. Podkład i okładzina w tego typu rakietkach wykonana jest ze specyficznych materiałów, dzięki którym piłeczka w momencie zetknięcia się z powierzchnią rakietki na ułamek sekundy na niej się zatrzymuje. Dzięki temu możliwe jest bardziej precyzyjne zagranie piłeczki. Zwiększenie parametru kontroli w niekorzystny sposób odbija się jednak na parametrze szybkości, przez co zagrania gracza defensywnego są celniejsze, ale nieco słabsze. Realne różnice w charakterystyce gry zawodników preferujących styl ofensywny lub defensywny w rzeczywistości dostrzec można jedynie na wyższych poziomach ich zaawansowania technicznego.

Rakietki uniwersalne

W tej kategorii sprzętu znajdują się rakietki o zrównoważonych parametrach technicznych, idealne dla graczy preferujących grę mieszaną. Oczywiście takie osoby mogą korzystać również z rakietek typu Atemi 5000, które zostały stworzone z myślą o dynamicznej, szybkiej grze. Kupisz je m.in. na stronie https://www.fulsport.pl/product-pol-2345–Atemi-5000-Rakietka-do-tenisa-stolowego-raczka-wklesla.html. Doświadczony gracz będzie umiał wykorzystać zalety takiej rakietki, bazując na oferowanym przez nią niezwykle wysokim parametrze rotacji.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here