Czy istnieje skuteczny sposób na zagęszczanie włosów?

0
1684
Czy istnieje skuteczny sposób na zagęszczanie włosów

Każdy, kto zmaga się z wypadającymi lub po prostu rzadkimi włosami, dobrze wie, jak trudno jest ukryć ten problem. Dla wielu osób jest to na tyle krępujące, że gdy żadne sposoby nie pomagają, łatwo popadają w kompleksy. Niestety, tabletki czy wcierki do włosów często są po prostu nieskuteczne. Co robić w takiej sytuacji?

Przyczyny wypadania włosów

Powodów wypadania włosów można doszukiwać się w wielu różnych źródłach. Jednym z nich może być na przykład niedobór mikroelementów oraz makroelementów, takich jak cynk czy żelazo. Często ma to również związek z zaburzeniami hormonalnymi, przyjmowanymi lekami lub radykalnymi dietami. Ponadto może się to łączyć z chorobami skóry głowy, takimi jak na przykład grzybica, łysienie plackowate, łysienie androgenowe albo toczeń rumieniowaty układowy. Jeśli dotyczy Cię problem wypadających lub przerzedzonych włosów, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa, który pomoże Ci znaleźć źródło problemu i zaleci konkretne działania.

Jak poradzić sobie z przerzedzonymi włosami?

Tymczasem, by skutecznie zamaskować miejsca na głowie, gdzie włosów jest mniej, warto wypróbować zupełnie nieinwazyjny, a zarazem bardzo praktyczny sposób, który sprawdził się już u tysięcy osób. Chodzi o posypkę z kolagenowych włókien, którą aplikuje się bezpośrednio na włosy. Dzięki temu, że drobinki do złudzenia przypominają naturalne włosy, pięknie stapiają się z nimi, tworząc złudzenie gęstej i bujnej fryzury. Taki efekt utrzymuje się aż do następnego mycia, a aplikację można powtarzać w każdym momencie, kiedy poczujesz, że to konieczne. Dla wzmocnienia efektu warto też spryskać włosy lakierem, dzięki czemu fryzura będzie odporna na negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Zagęszczanie włosów – idealny zestaw na start

Zastanawiasz się, od czego zacząć swoją przygodę z zagęszczeniem włosów? Idealnym zestawem na start będzie Toppik Perfect Tool. Dlaczego właśnie on? Jest to set, w którym znajdziesz nie tylko keratynowe włókna do zagęszczania włosów, ale również inne kosmetyki i akcesoria, ułatwiające  aplikację produktu. W skład zestawu wchodzi wspomniana posypka w dowolnym kolorze, a także specjalny lakier do włosów, który świetnie radzi sobie z utrwaleniem fryzury. Do tego otrzymasz również aplikator do włókien keratynowych. Umożliwia on precyzyjne i równomierne nałożenie produktu. Ostatnim elementem zestawu jest podkładka, która ułatwia nałożenie kosmetyku przy przedniej linii włosów. Dzięki niej włókna nie osypią się na skórę głowy, a efekt końcowy będzie bardzo naturalny.

Taki zestaw to idealny komplet kosmetyków i akcesoriów na początek swojej przygody z produktami do zagęszcza włosów, a także doskonały pomysł na prezent. Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących kosmetyków do włosów Toppik? Zajrzyj na: https://www.tredu.pl/toppik/toppik-perfect-tool,36.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here