Ćwiczenia z hantlami

0
489
Ćwiczenia z hantlami

Poprawa własnego stanu zdrowia, wytrzymałości, kondycji czy wyglądu to cel wielu osób. Aby go osiągnąć, decydują się na różnorodne zestawy ćwiczeń fizycznych w domu lub na siłowni. Wśród wielu popularnych aktywności pojawiają się między innymi jogging czy hantle. Zobaczmy, jakie ciekawe ćwiczenia z ich wykorzystaniem warto zastosować.

Hantle na mięśnie? Nie tylko!

Ćwiczenia z hantlami to ćwiczenia siłowe, które idealnie sprawdzają się w celu rozbudowania masy mięśniowej, spalenia tkanki tłuszczowej (w intensywny sposób) oraz w celu poprawienia kondycji i sylwetki. Pomagają wyrzeźbić całe ciało, niwelując w nim dysproporcje i tworząc bardzo piękną, zgrabną i idealnie symetryczną sylwetkę.

Ćwiczenia z hantlami idealnie sprawdzają się w celu wzmocnienia gorsetu mięśniowego wokół kręgosłupa. Pomagają zbudować “pancerz”, który następnie będzie chronił przed obciążeniami i sprawi, że nigdy nie dotkną cię słynne bóle pleców.

Barki

Ćwiczenia barków wykorzystujące hantle to jeden z najbardziej znanych sposobów na rozbudowę masy mięśniowej tej partii ciała – i bez wątpienia sposób uwielbiany przez panów! Nie oznacza to jednak, że panie nie mogą sięgnąć po hantle i wykonać tych samych ćwiczeń, aby lepiej wyrzeźbić górną połowę.

Jak możesz unosić hantle, aby wzmocnić górną partię ciała? Wystarczy zacząć od prostych zadań: stanąć w lekkim rozkroku (stopy na szerokość bioder) i unieść ręce nad głowę. Wykonując to ćwiczenie, ugnij lekko łokcie, a następnie je wyprostuj, przenosząc hantle nad głowę. Trzymaj je przez cały czas na takiej pozycji, by mogły znaleźć się blisko ucha.

Innym przykładem ćwiczenia na barki jest to, w którym zaczynasz z opuszczonymi rękami wzdłuż ciała. Następnie unosisz je do boku, na wysokość ramion, przytrzymujesz i powoli opuszczasz.

Brzuch

Chcesz wyrzeźbić brzuch? Z pewnością hantle również w tym ci pomogą! Zacznij od położenia się na plecach i unieś nogi prosto w górę. Hantle trzymaj w dłoniach, przy piersi. Następnie podnieś lekko górną połowę ciała, prostując ręce, by hantle znalazły się przy stopach. Spróbuj lekkiego pulsowania w tej pozycji, a następnie wróć do leżenia.

Możesz także wykonać pozycję deski z hantlami, a następnie unosić je naprzemiennie w górę lewą i prawą ręką. Pamiętaj, by utrzymywać wówczas równowagę całym ciałem, a szczególnie mięśniami brzucha.

Pośladki

Piękna rzeźba nóg i pośladków jest bez wątpienia tak samo ważna, jak innych części ciała. W tym przypadku hantle też będą pomocne! Możesz zacząć od półprzysiadu, trzymając ręce z hantlami blisko ciała. Następnie, utrzymując równowagę w tej pozycji, powoli wyciągaj ręce przed siebie. Rób to naprzemiennie, pilnując, aby hantle były cały czas na wysokości barków.

Doskonałym sposobem na poprawę wyglądu pośladków są ćwiczenia w wykroku. Zacznij od pozycji stojącej, wyprostowanej, z hantlami opuszczonymi w dół. Następnie wykonaj lewą nogą wykrok w przód. W tym samym czasie prawą rękę z hantlem unieś nad głowę. Utrzymaj kąt około 90 stopni w kolanie. Potem wróć do pozycji wyprostowanej i wykonaj ćwiczenie przeciwległą nogą i ręką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here