Ćwiczenia na siłowni dla pań

0
1632
ćwiczenia na siłowni dla pań

My, kobiety, dbamy o swój wygląd zewnętrzny w zupełnie inny sposób niż nasi partnerzy. Skupiamy się przeważnie na samym sposobie odżywiania, podczas gdy panowie wolą ćwiczyć, a później zjeść to, na co będą mieć tylko ochotę. Zakładamy, że jeśli będziemy jeść mniej i wybierać wyłącznie te najzdrowsze produkty spożywcze, nasza sylwetka zmieni się nie do poznania i to wyłącznie w sposób pozytywny. Oczywiście mądra, niskokaloryczna i zróżnicowana dieta pozwala nam palić zbędną tkankę tłuszczową i jest wystarczającym czynnikiem wywołującym efekt utraty wagi.

To, że nasza waga spadnie, nie znaczy jednak, że będziemy nagle niesamowicie się prezentować. Efekt może być nawet odwrotny – wraz z tkanką tłuszczową stracimy swoje mięśnie, których i tak miałyśmy niewiele, przez co skóra opadnie, stanie się mniej jędrna, a my będziemy wyglądać dość smutno i mało atrakcyjnie. Aby nie doprowadzić się do takiej prezencji, równocześnie z dietą zacznijmy ćwiczyć. Wykonujmy najlepiej ćwiczenia na siłowni dla pań, przekonując się do trenowania właśnie w tym miejscu. Nie jest bowiem wcale powiedziane, że na siłownię chodzą tylko i wyłącznie mężczyźni. Coraz częściej odwiedzają ją kobiety i to w każdym wieku, dlatego i my same możemy to spokojnie zrobić.

Na pewno mamy jednak liczne obawy związane z pójściem na siłownię

Jeżeli po raz pierwszy w życiu zamierzamy udać się do tego miejsca, targają nami rozmaite wątpliwości. Boimy się przede wszystkim tych negatywnych spojrzeć innych osób. Mamy wrażenie, że gdy tylko wejdziemy do klubu fitness, wszyscy zaczną na nas patrzeć i bacznie nas obserwować. Będą zwracać uwagę na to, w jaki sposób wykonujemy poszczególne ćwiczenia. Gdy tylko zrobimy coś źle, od razu usłyszymy słowa krytyki lub, co gorsza, ciche szyderstwa i cyniczne śmiechy.

ciężarki

Nie chcemy stać się obiektem drwin, dlatego wolimy pozostać w swojej strefie komfortu i nie narażać się na oceny innych ludzi. Czy jednak rzeczywiście ćwicząc na siłowni, ktokolwiek się nami przejmie? Jeżeli będziemy nowymi osobami w tym miejscu i wejdziemy na salę fitness, kilkoro ludzi może zwrócić na nas uwagę. Będą po prostu ciekawi, kto to taki przyszedł poćwiczyć, ale po kilku sekundach kompletnie o nas zapomną i wrócą do swoich treningów. Każdy tak naprawdę interesuje się tylko sobą.

Gdy ktoś chodzi regularnie na siłownię, robi to po to, by dawać z siebie wszystko na treningach i skupiać się wyłącznie na własnych ćwiczeniach. Nie interesuje go to, co robią inni ludzie. My też na pewno nie będziemy analizować ich planów treningowych czy techniki ruchów. Zajmiemy się sobą, podobnie jak i wszyscy na siłowni. Tak właśnie działają te miejsca.

Nasze obawy mogą jednak wiązać się także z niskim poziomem naszej wiedzy. Jeżeli sport nigdy wcześniej jakoś specjalnie nas nie interesował, nie mamy po prostu pojęcia, jak wykonywać te wszystkie ćwiczenia na siłowni dla pań, by nie zrobić sobie żadnej krzywdy, a móc poprawiać własną sylwetkę. Od tego mamy jednak trenerów, by korzystać z ich pomocy. Zawsze znajdują się oni na każdej siłowni. Zawsze są do naszej dyspozycji i w każdej chwili możemy do nich podejść i zadać im jakiekolwiek pytanie.

ćwiczenia dla pań

Na początku, w pierwszym dniu treningowym, poprośmy taką doświadczoną osobę o oprowadzenie nas po całym klubie. Słuchajmy jej uważnie i dowiedzmy się, jak działają poszczególne sprzęty oraz nad jakimi partiami ciała możemy dzięki nim popracować. Przy typowych maszynach do ćwiczeń siłowych zwykle znajdziemy też krótkie instrukcje opisujące, jak wykonać dany ruch na przyrządzie oraz podpowiadające nam, na jakie partie mięśniowe może on wpłynąć. Zwiększajmy też swoją wiedzę na własną rękę. Im więcej dowiemy się na temat ćwiczeń siłowych, tym pewniej i bezpieczniej poczujemy się w samym klubie.

Jeżeli jednak ćwiczenia na siłowni dla pań są dla nas tak ciężkie, że po prostu nie potrafimy się do nich zmusić, zadbajmy o swoją motywację. Możemy przecież zapisać się na siłownię ze swoją przyjaciółką lub koleżanką z pracy. Porozmawiajmy z osobami ze swojego otoczenia i zachęćmy kogoś z nich do wspólnego trenowania. Możemy poprosić o to nawet swojego partnera.

Większość mężczyzn ma bowiem pewną wiedzę na temat treningów siłowych, dlatego jeśli zaczniemy je odbywać razem ze swoim mężem czy narzeczonym, on na pewno wszystko nam wyjaśni i sam nas wszystkiego nauczy. Motywujmy się również na własną rękę. Ćwiczmy dla siebie i dla swojej wyższej samooceny. Warto włożyć w treningi trochę większy wysiłek, aby potem móc tylko podziwiać w lustrze ich wspaniałe efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here