Ćwiczenia na siłowni

0
1588
ćwiczenia na siłowni

Szczupła sylwetka z delikatnie zarysowanymi mięśniami potrafi prezentować się naprawdę nadzwyczajnie! Dodaje człowiekowi atrakcyjności, a przy tym podwyższa jego ogólną pewność siebie. Nie da się jej jednak uzyskać w sposób prosty i w pełni przyjemny. O lepszą figurę należy zawalczyć, a najlepiej zrobić to po prostu na siłowni. Obecnie kluby sportowe stały się już tak popularne, że nawet w mniejszych miejscowościach czy na wsiach można się z nimi spotkać. Małe siłownie zakładane są w szkołach, na uczelniach czy nawet miejscach pracy.

Te większe lokalizowane bywają w galeriach handlowych, centrach dużych miast lub na ich obrzeżach. Każdy może w dowolnej chwili się do nich zapisać i rozpocząć swoją pracę nad lepszą sylwetką, wykonując dopasowane do swoich celów ćwiczenia na siłowni. Wiele osób ma jednak spore trudności z udaniem się do takiego centrum fitness. Kobiety wstydzą się ćwiczyć w otoczeniu napakowanych mężczyzn i boją się, że wzrok innych osób będzie wlepiony tylko w ich niedoskonałą sylwetkę. Jak zatem w kilku prostych krokach przekonać samego siebie do udania się na siłownię?

Jak pokonać swój lęk i obawy związane z trenowaniem w miejscu publicznym?

Bardzo dobrym wyjściem z tej sytuacji będzie zapisanie się na siłownię z kimś bliskim. Może to być siostra, mama, przyjaciel lub kolega z pracy. W grupie zawsze raźniej. Oczywiście najlepiej byłoby udać się pierwszy raz na siłownię z osobą, która jest już obeznana w treningach siłowych i potrafi wprowadzić nowego członka do tego świata pełnego dziwnie wyglądających maszyn i sprzętów. Jeżeli jednak komuś brakuje takiej osoby, może on poprosić o pomoc równie niedoświadczoną koleżankę czy kompletnie niewysportowanego kolegę.

na siłowni

Partner zawsze staje się dodatkową motywacją do działania. Gdy człowiek nie ma już siły na wykonanie kolejnego powtórzenia, to on zachęca go do podjęcia następnej próby. Istnieje też wiele takich ćwiczeń, które da się wykonywać wyłącznie w parach. A jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów jest zmuszony zapisać się sam na siłownię, dla niego tym dodatkowym wsparciem może okazać się trener personalny. Można go znaleźć na każdej siłowni i zawsze poprosić o pomoc. To właśnie on wprowadza osoby początkujące do sportowego świata, objaśnia im zasady działania poszczególnych maszyn i wyjaśnia, jakie ćwiczenia warto wykonywać, aby osiągnąć założone cele.

Błędem jest również porywanie się od razu na te najbardziej skomplikowane i wymagające ćwiczenia na siłowni. A osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z niemalże żadną aktywnością fizyczną, nie jest w stanie wykonać prawidłowo martwego ciągu czy zrobić technicznego przysiadu. Zamiast rzucać się od razu na głęboką wodę, lepiej zacząć początkowo robić to, co potrafi się robić. Nie każdy musi dźwigać na siłowni ciężary. Nie każdy musi wykonywać przysiady z zarzuconą na ramiona gigantyczną sztangą.

Z nowym otoczeniem trzeba się oswoić i przyzwyczaić się do samej siłowni, robiąc to powoli i stopniowo. Kobietom na pewno dobrze są znane wszystkie urządzenia cardio. Na bieżnię wystarczy wskoczyć, włączyć ją i ustalić tempo biegu, aby wykonać pełny trening. Pierwszego dnia na siłowni nie powinno się też przeprowadzać kompletnych planów treningowych. Najlepiej sprawdzić działanie poszczególnych maszyn i urządzeń, rozejrzeć się po różnych salach i dopiero po powrocie do domu przejść do układania swoich ćwiczeń. Wszystko na spokojnie. Czasu jest całe mnóstwo.

ćwiczenia na siłowni dla kobiet

Dla niektórych jednak nawet te najprostsze i najspokojniejsze ćwiczenia na siłowni okazują się nie do przejścia. Osoba nieśmiała, która w codziennych sytuacjach bo się wystawiać na ocenę innych ludzi, może nawet po wejściu na siłownię zrezygnować ze swojego treningu, z powrotem zarzucić na sobie odzież wierzchnią i uciec do bezpiecznego domu. Jeżeli lęk jest naprawdę bardzo silny, lepiej przełamywać go w spokojnym otoczeniu. Przed zapisaniem się na siłownię można przecież zacząć ćwiczyć w domu.

Takie treningi również bywają bardzo efektywne, a da się je wykonać wyłącznie z pomocą kilku hantli czy zwykłej sztangi. Korzystają z różnych źródeł informacji, każdy chętny odkryje podstawowe zasady treningu siłowego i w swoim domu nauczy się go przeprowadzać. A później, wzbogacony nową wiedzą, będzie mieć już mniejsze opory przed zapisaniem się na siłownię i trenowaniem w większej grupie. Ćwiczyć warto natomiast zawsze i to niezależnie od tego, gdzie się będzie to robić. Ruch jest tym czymś, czego potrzebuje człowiek w każdym wieku – nawet osoba starsza czy bardzo młoda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here