Buty tenisowe Nike – stabilność, amortyzacja i komfort gry

0
1354
Buty tenisowe Nike – stabilność, amortyzacja i komfort gry

Każdy początkujący gracz tenisa ziemnego musi pamiętać, że w jego torbie najważniejsza jest rakieta i odpowiednio dobrane buty. W tym zakresie musimy stawiać jedynie na sprawdzonych i renomowanych producentów, do jakich z pewnością zaliczają się buty tenisowe Nike. Victoria Azarenka, Serena Williams, Rafael Nadal, Maria Sharapowa czy Roger Federer – oni wszyscy nie wyobrażają sobie innego obuwia, jak sygnowanego marką Nike. Nic w tym dziwnego. Wystarczy bowiem raz je ubrać, aby szybko przekonać się o niekwestionowanych walorach decydujących o stabilności, bezpieczeństwie, a co za tym idzie – komforcie gry. Buty tenisowe Nike to bowiem propozycja dla najbardziej wymagających zawodników, którzy od skompletowanego stroju oczekują maksimum komfortu i przyjemności ze stosowania.

Obuwie dopasowanego do nawierzchni kortu

Pierwszym wyznacznikiem w kategorii doboru butów sportowych jest rodzaj kortu. Producenci bardzo często umieszczają tego typu informacje na podeszwach, aby zwiększyć komfort i satysfakcję z gry. Modele zaprojektowane z myślą o kortach ziemnych charakteryzują się głębokim bieżnikiem, który umożliwia wykonywanie ślizgów. Z racji swojej konstrukcji, pozwala na utrzymanie równowagi w trakcie wykonywanie gwałtownych, szybkich ruchów. Z kolei zaokrąglone krawędzie nie pozostawiają śladów w mączce ceglastej. Fasony przewidziane do gry na kortach twardych i halach wyróżniają się płaską podeszwą, najczęściej utrzymaną w jasnej kolorystyce. W ten sposób zapewniają lepszą przyczepność do podłoża. Buty tenisowe Nike https://www.sportclub.com.pl/pol_m_Buty-tenisowe_Nike-17304.html są gwarantem należytej amortyzacji, która podczas zmagań na korcie, okazuje się sprawą szczególnej wagi.

Idealne obuwie do gry

W sklepach znajdziemy modele wykonane zarówno z tworzyw sztucznych, jak i ze skóry. Ciekawą propozycję stanowią fasony z siatką, która z racji swojej konstrukcji, w znacznym stopniu zwiększają komfort gry, umożliwiając swobodny przepływ powietrza, eliminując pocenie się stóp. Dobrze dobrany but nie może być ani za luźny, ani zanadto krępujący ruchy stawu skokowego.

Obuwie tenisowe Nike

Systemy Zoom, Lunarlon czy Air Max – to powszechnie wykorzystywane technologie przewidziane do gry w tenisa, które idealnie sprawdzają się w tego typu aktywnościach. Specjalne poduszki pod piętą gwarantują świetne parametry amortyzujące, a co za tym idzie – lepszą ochronę stawów przed urazami. Z kolei podeszwa z gumy GDR sprawia, że obuwie tenisowe Nike zapewnia doskonałą przyczepność na kortach twardych, a cholewki z perforowanej skóry – oddychalność i komfort gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here