Beskidzkie atrakcje – Muszyna

0
1047

Jest jednym z popularniejszych ośrodków turystycznych w Beskidach oraz jednym z najważniejszych uzdrowisk w dolinie Popradu. Muszyna to idealne miejsce na rodzinne wczasy oraz doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki po tak pięknej grupie górskiej, jaką jest Beskid Sądecki. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w czasie spaceru po tym mieście?
Muszyna zachwyca swą małomiasteczkową zabudową oraz układem urbanistycznym. By nacieszyć się pięknem tego miasta, warto spojrzeć na nie z góry. Kto wdrapie się na szczyt Góry Zamkowej, ten będzie mógł spojrzeć na Muszynę z niezwykłej perspektywy. Z murów dawnego zamku, które są główną atrakcją na tym wzniesieniu, rozciąga się również piękny widok na dolinę Popradu. W czasie wycieczki po Muszynie warto też zajrzeć na tutejszy rynek, przyjrzeć się zabytkowym domom oraz zwiedzić miejscowe Muzeum Regionalne. Ciekawie prezentuje się też kościół parafialny, przy którym w ostatnich latach powstał Ogród Biblijny. Dla miłośników sztuki sakralnej ciekawym miejscem może się okazać dzielnica Muszyny o nazwie Złockie. Tu głównym skarbem jest drewniana cerkiew – ciekawa perełka dawnej architektury oraz cenna pamiątka po żyjących tu dawniej Łemkach.
Muszyna to ważne uzdrowisko oraz miasto, które świetnie rozwija się jako ośrodek turystyczny. Dobrze rozwinięta baza noclegowa ułatwia życie tym, którzy chcą właśnie tu spędzić wczasy, a liczne atrakcje sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here