Włosy

0
718
Włosy

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu z nas, niezależnie od płci, ponieważ mocne włosy świadczą o ogólnym dobrym zdrowiu organizmu, sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie, a także stanowią ozdobę, swoistą ramę dla twarzy niczym dla obrazu. Aby mieć piękne włosy należy dbać o nie kompleksowo. Osoby, które nie zostały obdarzone przez naturę hojnie genami mocnych i gęstych włosów muszą zadbać szczególnie od środka o ten element naszego wyglądu. Natomiast każdy kto pragnie olśniewać włosami na co dzień, ich blaskiem i witalnością, powinien zadbać o nie od zewnątrz, szczególnie o ich nawilżenie, ponieważ nawilżone włosy nie puszą się i nie kołtunią, są za to lejące i lśniące.

Jak należy zadbać o włosy, aby zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia? Dowiesz się w poniższym artykule, który stanowi świetne źródło wiedzy o pielęgnacji włosów, szczególnie suchych i wymagających nawilżenia. Nawilżenie jest szczególnie potrzebne dla włosów rozjaśnianych, wystawionych na długotrwałe działanie słońca lub wysokiej temperatury np. z suszarki.

Szampon
Szampon jest najczęściej używanym kosmetykiem do włosów i nie ma co się dziwić, ponieważ stanowi on podstawę higieny osobistej. Jednak stan naszych włosów zależy w dużej mierze od tego, jakiego szamponu używamy. Do włosów suchych jak siano i wymagających nawilżenia świetne są szampony przeznaczone do tego typu włosów. Są one delikatne i pełne nawilżających składników jak chociażby wyciągi z owoców czy alg morskich. Często nie zawierają mocno oczyszczających składników jak sls.

Odżywki
Jeżeli chodzi o odżywki do włosów suchych i wymagających nawilżenia, to zarówno w drogeriach, jak i w aptekach jest szeroka gama ogólnopolskiej dostępnych produktów. Przy problemie suchych włosów warto wybierać kosmetyki specjalnie przeznaczone do suchych włosów, ponieważ jak sama dowiesz się w dalszej części artykułu, ważna jest równowaga PEH.

Równowaga PEH to równowaga pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami dostarczanymi do naszych włosów. Włosy suche to włosy, które potrzebują nawilżenia, czyli humektantow. Aby humektantow mogły spełnić swoje zadania to włosy należy olejowa, aby zamknąć humektanty na włosie poprzez emolienty.

Równowaga PEH tłumaczy dlaczego czasem produkty nawilżające do włosów nie przynoszą oczekiwanych efektów, więc warto skorzystać z tej wiedzy. Do humektantów należą między innymi równe wyciągi z owoców dostępne w odżywkach, ale także naturalny miód, żel aloesowy a także woda z cukrem. Składniki takie możemy używać domowymi sposobami i po prostu nakładać je na włosy. Musimy potem pamiętać, aby użyć emolientu, czyli oleju, żeby zamknąć nawilżenie. Nigdy nie robimy na odwrót, to jest najpierw olej, a potem humektant, ponieważ nie przyniesie to żadnych efektów.

Warto nawilżać swoje włosy oraz pamiętać również o równowadze PEH. Jeżeli chcemy nawilżyć swoje włosy to używajmy delikatnych szamponów, a nie tak zwanych rypaczy oraz stosujmy przeznaczone do takich włosów odżywki i inne produkty. Warto sięgnąć po żel aloesowy. Zapewni nam to nawilżanie włosów.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here