Wiszące biokominki do… zabudowy – jak to się sprawdza?

0
548
Wiszące biokominki do... zabudowy

Chociaż sam biokominek to już klasa sama w sobie zarówno pod względem funkcjonalności, jak i elegancji, to ten efekt można jeszcze poszerzyć. I to w całkiem prosty sposób. Zamiast kupować model stojący lub przeznaczony do zabudowy, można zainwestować w wiszący biokominek do powieszenia na ścianie.

Zapełnienie pustych ścian

Po pierwsze to świetna alternatywa aranżacyjna na pustki na ścianach, na których brakuje obrazów czy nawet zwykłych kwiatów, dominują za to meble. Wiszący biokominek do zabudowy od https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy może mieć różne rozmiary, więc jego wielkość łatwo dopasować do wolnego miejsca i wpasować w zabudowę. Nie musi to być przecież całkowicie pusta ściana. Biokominki świetnie wkomponują się także w przestrzeń pomiędzy szafkami zawieszonymi na ścianie. Ponieważ nie generują dużego ognia jak tradycyjne modele, ryzyko ewentualnego pożaru czy nawet przegrania się mebli jest praktycznie zerowe. A jeśli wciąż mamy co do tego obawy, zawsze można wybrać model z dodatkowym zabezpieczeniem w formie szybki.

Tam, gdzie jest mało miejsca

Wiszące biokominki najczęściej montowane są w pomieszczeniach, gdzie zachodzi potrzeba ich niewielkiego dogrzania, ale jednocześnie brakuje miejsca na postawienie stojącego modelu. Zawieszenie go na ścianie nie tylko sprawia, że tego miejsca już nie potrzebujemy, ale dodatkowo zapewnia lepszy efekt grzewczy. Ciepło odbija się bowiem od ściany i jest łatwiej rozprowadzane po całej przestrzeni. To też świetny efekt dekoracyjny, zwłaszcza gdy za biokominkiem umieści się lustra. Sprawią one, że pomieszczenie w naturalny sposób stanie się optycznie powiększone.

Bezpieczne biokominki

Pod względem bezpieczeństwa związanego z brakiem dymu i szkodliwych dla zdrowia efektów spalania oraz zerowym ryzykiem zaczadzenia, biokominki do zabudowy na ścianę nie różnią się niczym od wolnostojących odpowiedników. Korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne, a co więcej, dzięki umieszczeniu ich wyżej nie ma też obaw, że sięgną do niego małe dzieci albo zbyt ciekawskie zwierzęta. To duży plus zwłaszcza dla rodzin z pociechami, które wszystko muszą sprawdzić samemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here