Pułapka na niechcianych gości

0
395

Ogródki działkowe to miejsce relaksu i pielęgnowania więzi z naturą. Wiele działkowców traktuje ogródki jak własne miejsce na ziemi. Tutaj można hodować warzywa i spotykać się z przyjaciółmi, majsterkować i odpoczywać czytając książkę. Tę sielankę psują czasami niechciani goście, którzy czasem dyskretnie zaznaczają swoją obecność. Są to lisy, koty, a może sąsiedzi? Jak to sprawdzić?

Działkowy monitoring

Miejsce otaczane taką troską powinno być odpowiednio chronione. Z drugiej strony nie można otoczyć się wysokim ogrodzeniem, skoro działka ma służyć spokojnej rekreacji. Wielu działkowców ma problem z niezapowiedzianymi nocnymi wizytami. Zazwyczaj są to zwierzęta, których obecność można zauważyć w postaci odchodów lub nadgryzionych warzyw. Gorzej jeżeli na działce brakuje czegoś więcej niż tylko marchewki lub każdego ranka trzeba sprzątać efekty nocnej libacji.

Monitoring na działce? Brzmi absurdalnie i chyba żaden działkowiec nie zainstalowałby u siebie kamery przemysłowej. Byłoby to trudne i nieopłacalne. Poza tym nadal wiele ogródków nie ma odpowiednio zabezpieczonego źródła prądu. Poza tym, nie ma sensu monitorować działki nieprzerwanie przez całą dobę jeśli tajemniczy gość wpada tutaj tylko na chwilę. Idealnym rozwiązaniem jest fotopułapka  – https://erdaelectronic.com/pol_m_Fotopulapki-470.html.

Jak to działa?

Ogródki działkowe, tereny zielone, sady, podwórka – to miejsca gdzie sprawdzi się fotopułapka. Jej działanie jest proste. Urządzenie ma w sobie kamerę, która nagrywa filmy i/lub robi zdjęcia. Uruchamia się tylko wtedy, gdy aktywuje ją wbudowany czujnik ruchu. Najczęściej taki sprzęt wykorzystują leśnicy do monitoringu lasów. Fotopułapka może wyglądać różnie, ale zawsze jest pokryta kamuflażem. Dzięki temu pozostaje niezauważona nawet w środku dnia. Większość modeli z łatwością montuje się na drzewach i właśnie tam są najmniej widoczne. Mało tego, najnowocześniejsze fotopułapki można obsługiwać zdalnie. Zaawansowane modele umożliwiają automatyczne wysyłanie zarejestrowanego obrazu tuż po odnotowaniu ruchu w monitorowanym obszarze. Urządzenia zazwyczaj są zasilane bateriami.

Obecnie fotopułapka daje najlepsze możliwości sprawdzenia kto lub co zakłóca spokój działkowiczom. Wystarczy dobrze zainstalować urządzenie, aby mogło obserwować miejsca, w których zauważono niepokojące ślady. Nie wymaga to wcale dużych nakładów finansowych. Podstawowy model fotopułapki można kupić już za około 300-400 zł. Urządzenia pojawiły się już we wszystkich sklepach z elektroniką, także on-line. Chcąc zadbać o jakość sprzętu lepiej zaufać firmie, która specjalizuje się w sprzedaży fotopułapek i potrzebnych akcesoriów.

Ochrona własności

Każdy z nas stara się chronić swoją własność. Tym bardziej, jeśli tak wiele pracy wkłada się w jej utrzymanie. Ogródki działkowe powinny być oazą spokoju i nikt nie ma prawa tego spokoju niszczyć. Złodziej czy chuligan przyłapany na gorącym uczynku nie ma szans uniknąć sprawiedliwości. A jeśli okaże się, że działkę odwiedzają tylko bezpańskie koty – będzie można spać spokojnie. I czasem zostawiać dla nich odrobinę mleka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here