Jaką płytę indukcyjną kupić?

0
1530
Jaką płytę indukcyjną kupić

Płyty indukcyjne, czyli specjalne pola grzewcze cieszą się w polskich kuchniach coraz większą popularnością. Są one bowiem efektywne i zapewniają bezpieczeństwo.
Polacy dlatego decydują się na zamianę kuchenek gazowych na płyty indukcyjne.
Ponadto, takie płyty, poza swoją funkcjonalnością bardzo dobrze się prezentują. Ich gładka powierzchnia sprawia, że w kuchni zapanuje nowoczesny styl. Warto wobec tego zajrzeć na stronę https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-indukcyjna.bhtml,
by znaleźć idealny model pod posiadane oczekiwania.

Electrolux EHH6240ISK

Chętnie wybieranym modelem jest Electrolux EHH6240ISK, a więc płyta grzewcza,
którą przede wszystkim docenia się za szybkie i oszczędne gotowanie. Oczywiście, jak każda płyta indukcyjna, model ten jest doceniany za bezpieczny, gdyż nie domaga się bezpośredniego kontaktu z ogniem. Ponadto, ta płyta indukcyjna prezentuje się uniwersalnie, a więc pod względem designu dopasuje się zarówno do wnętrz klasycznych,
jak i nowoczesnych. W Electrolux EHH6240ISK zastosowano specjalne pola Booster, pozwalające na uzyskanie maksymalnej mocy grzania w bardzo krótkim czasie. Można więc szybko zagotować wodę albo rozgrzać patelnię. Dodatkowo, osoby, które zdecydują się na płytę marki Electrolux mogą wykorzystać specjalną funkcję automatycznego podgrzewania
i nie ma mowy o tym, by potrawa, jaką przygotowują była przypalona. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają w domu małe dzieci. Tego typu indukcyjna wyposażona jest bowiem w specjalną blokadę. Zastosowana została również blokada niepozwalająca na zmianę mocy lub wyłączenie płyty w trakcie przygotowywania posiłku. Nic dziwnego, że ten model jest tak polecany, ponieważ przede wszystkim jest bardzo praktyczny.

Whirlpool ACM 816 BA

Warto również przyjrzeć się modelowi płyty indukcyjnej takiemu jak Whirlpool ACM 816 BA, czyli szklano – ceramicznej płycie grzewczej o wyjątkowo nowoczesnym designie. Zastosowane w tym modelu zaawansowane sterowanie pozwala szybko przygotować wszystkie posiłki. Automatyczne ustawienia sprawią, że czas przygotowywania pokarmów skróci się. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy w domu przygotowujemy większe przyjęcie. Użyta technologia indukcyjna pozwala na szybsze i oszczędniejsze gotowanie.
Nie nagrzewa się w końcu powierzchnia płyty, tylko garnek, w jakim znajduje się potrawa. Wszystkie funkcje gotowania można dobrać na wyświetlaczu dotykowym.  To pozwala na elastyczne gotowanie, dokładnie w takim tempie, na jakim komuś zależy.
Intuicyjne i ergonomiczne sterowanie pozwala wraz z nowoczesnym wzornictwem to największe walory zaprezentowanego modelu. Przedni panel sterowania gwarantuje pełną kontrolę nad gotowaniem. Model Whirlpool ACM 816 BA to model, jaki na pewno zostanie doceniony przez miłośników nowoczesnych rozwiązań.

Podsumowanie: która płyta będzie lepsza?

Pośród zaprezentowanych modeli płyt indukcyjnych, a więc Electrolux EHH6240ISK
i Whirlpool ACM 816 BA trudno jest znaleźć faworyta. Oba modele są bowiem niezawodne. Mają podobne funkcjonalności i interesujący design. Świetnie wpasują się w wystrój nowoczesnych kuchni. Można natomiast model Electrolux EHH6240ISK dedykować zwłaszcza tym osobom, które nastawione są na praktyczne rozwiązania. Jeśli zależy im na szybkim przygotowaniu potraw, to marka Electrolux im to zapewni. Z kolei, model Whirlpool ACM 816 BA to model w pełni nowoczesny, wyposażony w wiele funkcjonalności oraz prezentujący się nad wyraz modernistycznie. Ten model warto dobierać, kiedy jesteśmy miłośnikami nowoczesnych rozwiązań w aranżacji wnętrz oraz w odniesieniu do podstawowego wyposażenia kuchennego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here