O chorobach słów kilka

0
1058

Kobiety w ciąży muszą zmagać się z wieloma dolegliwościami. Ciągle pełny pęcherz, notoryczne zmęczenie, opuchnięte nogi, żylaki, rozstępy, ból kręgosłupa – to dopiero wierzchołek góry lodowej z chorób, które pewnego dnia spotkają większość z nas. Kolejną częstą dolegliwością są problemy z oczami w czasie ciąży. Ból, swędzenie, pieczenie, pogorszenie wzroku – brzmi znajomo? Tak, może to mieć związek z noszeniem dziecka pod sercem. To pierwsze objawy, które powinny Cię zaniepokoić i po których należy udać się do lekarza.
Każdej przyszłej mamie (choć oczywiście nie tylko, dotyczy to również „”zwykłych śmiertelniczek””, które po prostu chcą żyć zdrowo i zadbać o siebie) chodzi po głowie właściwe łączenie pokarmów – czyli jakie? No właśnie, oto jest pytanie. Co jeść, kiedy, w jakich ilościach i z czym to łączyć, żeby nasz organizm odniósł z posiłku jak najwięcej korzyści, żeby wchłonął jak największą ilość składników odżywczych, był pełen energii przez cały dzień i odpowiednio wypoczywał w nocy? Z takimi pytaniami najlepiej udać się do sprawdzonego dietetyka, on na pewno podpowie odpowiednią dietę.
Scyntygrafia nerek – brzmi strasznie, prawda? W rzeczywistości sprowadza się do wstrzyknięcia odpowiedniej substancji zawierającej izotop promieniotwórczy, który następnie rozchodzi się po organizmie, jest doskonale widoczny, dzięki czemu lekarz może zbadać poszczególne narządy, w tym przypadku nerki. Tej metody używa się między innymi w rozpoznawaniu zaburzeń ukrwienia nerek czy odprowadzania moczu.

ozsk.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMydło naturalne i inne tematy
Następny artykułDobre porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here