Kot w dom…a ile radości.

0
373
Kot w dom...a ile radości.

Wielu z nas, posiadających zwierzątko domowe, może przyznać, jak dobroczynny wpływ ma ono na nasze życie. Posiadanie zwierzęcia w domu zawsze jest jednak obarczone ogromna odpowiedzialnością, gdyż każde zwierzę, jako żywa istota, musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia. Dlatego zanim zwierzątko trafi pod nasz dach, powinniśmy tę decyzję dokładnie przemyśleć i postarać się, jeszcze przed jego przybyciem, zaopatrzyć się w podstawowe przynajmniej akcesoria, tak, aby pierwsze dni z nowym „domownikiem” móc poświęcić tylko jemu, w maksymalny sposób redukując stres zwierzątka, po przybyciu na nowe miejsce.
To, na jakie zwierzę się zdecydujemy, często zależne jest od naszych warunków mieszkaniowych, czasu, jaki możemy mu poświęcić, a nierzadko również od zasobności portfela. Bywają bowiem zwierzęcy przyjaciele, których zakup, a później również utrzymanie, są bardzo kosztowne i nie każdy będzie mógł sobie na taki wydatek pozwolić.
Zawsze warto jednak pomyśleć, czy nie uratować życia jakiemuś zwierzaczkowi mieszkającemu w schronisku. Tak wiele jest nieszczęśliwych, porzuconych psów i kotów, że może warto, zanim kupimy piękne, drogie zwierzę z rodowodem, pójść do schroniska i zobaczyć, może akurat znajdzie się tam jakiś „nieszczęśnik”, który skradnie nam serce.
Zimą nie zapominajmy też o dzikich kotach, które często zamieszkują nasze piwnice. Może akurat, taki mały kotek z „piwnicznego” miotu, okaże się tym wymarzonym. Zabierając go jednak do domu, warto pamiętać, że będzie to przyjaciel na całe życie. Kolejnym ważny etapem adopcji małego kotka jest nadanie mu imienia. Z pewnością wielu początkujących kociarzy zada sobie pytanie „jak odróżnić kota od kotki”? Stojąc przed takim dylematem, warto jednak zabrać kotka do weterynarza, który fachowym okiem rozwieje nasze wątpliwości, a przy okazji będziemy mieli okazję sprawdzić stan zdrowia malucha, odrobaczyć go, oraz poddać niezbędnym szczepieniom, jeżeli będzie to kot wychodzący. Dbanie o zdrowie kota, codzienne karmienie i sprzątanie po nim, to obowiązki na które się decydujemy, jednak w zamian z pewnością otrzymamy mnóstwo nieocenionej kociej miłości.

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here