Emotikony? Właściwie o co chodzi?

0
321
Emotikony? Właściwie o co chodzi?

Człowiek posiada dwie mowy, werbalną i niewerbalną. Mowa werbalna jest to krótko mówiąc słowa, sposób w jaki się wyrażamy oraz ton głosu. Mowa niewerbalna jest mową ciała. Należy tutaj gestykulacja, bądź jej brak, mimika twarzy, postawa ciała.

W dzisiejszym świecie naturalnym jest dla nas komunikacja na odległość na przykład po przez dostępne komunikatory. Tak jak rozmowa bezpośrednia daje pełen obraz konwersacji tak rozmowa na czacie już nie.

Dla potrzeb określenia nastroju, postawy, intencji, humoru naszego rozmówcy czyli wizualizacji mowy niewerbalnej powstały emotikony.

Emotikony są zbiorem obrazków, przedstawiający powszechnie przyjęte emocje. Uśmiech znaczy zadowolenie, łezka płacz, natomiast para z nosa złość. Emotikony mają pomóc nam nadać konwersacji, bądź wypowiedzi ton emocjonalny.

Osoba, która uczestniczy w rozmowie bądź czyta komentarz jest w stanie „wyłapać” przekaz z wiadomości bez potrzeby usłyszenia jej. Jest to bardzo pomocne ponieważ każdy z nas, posiada inne spojrzenie na świat.

Więc co oznaczają emotikony? Oznaczają formę komunikacji, która ułatwia nadanie tonu konwersacji bądź komentarza. W intuicyjny sposób potrafi prowadzić rozmowę na odległość zapewniając, że odbiorca będzie w stanie zrozumieć nadawce.

Wirtualny świat bez buziek byłby tylko zbiorem pikseli, natomiast wiadomości miałaby zabarwienie emocjonalne zależne od czytającego. Powstawały by dużo częściej konflikty z nieporozumień. Przekazy dwuznaczne w większości przypadków zostawałyby odbierane w sposób negatywny.

pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here