Jak dbać o ciało w ciąży?

0
510
Jak dbać o ciało w ciąży?

Wiele kobiet mimo napiętego planu dnia znajduje czas na dbanie o siebie. Chodzimy na siłownię, zdrowo się odżywiamy i dbamy o odpowiednią ilość i jakość snu. W zamian za to nasz organizm odwdzięcza nam się dobrym zdrowiem i urodą. Lata dbania o siebie sprawiają, że marzymy o tym, żeby zachować idealną figurę i sylwetkę jak najdłużej.
Wiele kobiet przestaje o siebie dbać gdy zachodzi w ciąże i w ich życiu pojawiają się dzieci. Są jednak takie Panie, którym w dbaniu o siebie nie jest w stanie przeszkodzić ani ciąża, ani brak czasu będący wynikiem pojawienia się dziecka.
Większość Pań cieszy się z wieści o ciąży nawet wtedy gdy jeszcze jej nie planowały. Na początku się martwimy i biegniemy do ginekologa, żeby rozwiał nasze obawy i potwierdził, ze ciąża zdrowo się rozwija.
Kiedy już wiemy, że z dzieckiem jest wszystko w porządku zaczynamy panikować, że 9 miesięcy ciąży uczyni z nas rozpasłe matrony, na udach pojawi się cellulit, a na brzuchu wielkie, czerwone rozstępy.
Warto wiedzieć, że ciąża sama w sobie nie powoduje tycia (rośnie tylko dziecko i macica), więc racjonalna dieta uchroni Cię przed nadwagą po ciąży. Warto jednak zainteresować się co na rozstępy powinnaś stosować w ciąży. Rozstępy to przypadłość, której lepiej zapobiegać aniżeli leczyć. W czasie ciąży najbardziej podatny na rozstępy jest brzuch, piersi i uda – tym partiom ciała musisz poświęcić najwięcej uwagi. Preparaty na rozstępy możesz zakupić w aptece lub drogerii w dziale przeznaczonym dla mam i kobiet ciężarnych.

ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo w polityce?
Następny artykułCzęści mowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here