Chirurgia estetyczna

0
440
Chirurgia estetyczna

Chirurgia estetyczna jeszcze dekadę temu kojarzyła się z niebywałym luksusem, na który może pozwolić sobie tylko osoba z dużą ilością zer na koncie w banku. Dziś jest już zgoła inaczej. Zabiegi z pakietu medycyny estetycznej są jak gdyby na wyciągnięcie ręki. Może sobie na nie pozwolić prawie każdy. Bowiem ceny rozpoczynają się już od paru złotych. W obecnych czasach możemy umówić się na zabiegi małoinwazyjne, które nie wymagają hospitalizacji oraz takie, które będą wykonywane w specjalistycznych klinikach i po ich przeprowadzeniu potrzebna będzie rekonwalescencja. Nie mniej jednak dla osób, które trwale borykają się z niedoskonałościami Matki Natury, niektóre zabiegi poprawią nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również wewnętrzny w postaci lepszego samopoczucia i innego nastawienia do życia. Co ciekawe do gabinetów medycyny estetycznej co raz częściej zaglądają również panowie, i to nie tylko jako osoby towarzyszące. Panowie maja większą świadomość wyglądu, dlatego laserowa depilacja czy różnego rodzaju peelingi to terminy, które nie są im obce. W chirurgii estetycznej nie ma sztywnych granic wiekowych i płciowych. Jedynie należy się kierować wskazaniami lub też przeciwwskazaniami medycznymi. To lekarz ocenia czy jakiś konkretny zabieg jest dla nas dobry, odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny. Reszta to kwestia niezwykle płynna i labilna.
Warto również mieć na uwadze, że chirurgia estetyczna to nie tylko poprawa wyglądu, wygładzenie zmarszczek czy niwelowanie blizn. To również zabiegi sensu stricto medyczne, czyli takie które usprawniają codzienne funkcjonowanie i ratują zdrowie. I w tym miejscu można wymienić zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego, który nawilża stawy i poprawia ich mobilność.
Dobór odpowiednich zabiegów zależy przede wszystkim od problemu z jakim chcemy się uporać oraz od tego co oczekuje sam klient.
Młoda, nastoletnia osoba raczej nie ma zmartwień z powodu zmarszczek pojawiających się w okolicach ust, oczu, czy czoła- aczkolwiek zdarzają się klientki, które już w tak młodym wieku mają poważny problem ze szpecącymi zmarszczkami. Młodzieńczy wiek, dojrzewanie charakteryzuje się natomiast powszechnym problemem jakim są zmiany trądzikowe. Zabiegi zalecane w takim przypadku to peelingi lekarskie, mikrodermabrazja oraz IPL. Peelingi lekarskie głęboko złuszczają naskórek a odpowiednio dobrane również leczą zmiany powstałe na skórze. Mikrodermabrazja jest mechaniczną metodą złuszczania naskórka oraz wygładzania blizn. Światło IPL-u ma natomiast ma właściwości bakteriobójcze, powoduje szybsze gojenie się powstałych zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych.
Dla osób po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia, chcącym wyglądać młodziej zaleca się regularne wizyty u specjalisty oraz poddawanie się zabiegom ostrzykiwania twarzy kwasem hialuronowym lub toksyna botulinową- botoksem. A także terapie światłem IPL, które pobudza komórki naskórka do produkcji kolagenu.
Bez względu na to ile ma się lat i czy jest się kobietą czy mężczyzną, to warto zainteresować się chirurgią estetyczną albo pod kątem estetycznym albo medycznym.

mitomamka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here