Atrakcje w Gdańsku

0
146
Atrakcje w Gdańsku

Gdańsk może być dobrym miastem, które warto odwiedzić w weekend. W mieście tym jest wiele ciekawych do zobaczenia atrakcji jak również samo miasto ma specyficzny klimat.
Co zwiedzić w Gdańsku?

Ciekawostką może być muzeum bursztynu. Gdańsk to kolebka bursztynów a w muzeum można zobaczyć ciekawe i oryginalne przykłady bursztynu jak również wiele się o nim dowiedzieć.
Bardzo ciekawe jest również miejsce, w którym znajduje się owo muzeum. Jest to gotycko – renesansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej i składa się z trzech budynków: Wieży Więziennej, Szyi z Domem Więziennym i Katowni.

Drugim miejscem wartym obejrzenia w Gdańsku jest Dom Upfagena. Jest to dawna siedziba rajcy gdańskiego. Odwiedzając to miejsce można dowiedzieć się jak kiedyś mieszkali gdańscy bogacze.

Chodząc po ulicy Długiej nie sposób jest nie zauważyć fontanny Neptuna, która jest istnym rajem dla fotografów. Fontanna została umiejscowiona w bardzo reprezentacyjnej części miasta i jest źródłem wielu ciekawych gdańskich legend.

Wartym obejrzenia w Gdańsku jest Muzeum Gdańskie, które mieści się w dawnej siedzibie władz miejskich.

Będąc w Gdańsku na pewno nie ominie się Drogi Królewskiej,którą dzisiaj jest ulica Długa i jej przedłużenie czyli Długi Targ.

Gdańsk ma piękne długie pobrzeże wzdłuż rzeki Motława, znajduje się tam wiele sklepików i małych restauracji. Po Motławie można przepłynąć się oryginalnymi statkami a nawet dopłynąć na Westerplatte.

Gdańsk jest miastem bogatym w wiele ciekawych i historycznych atrakcji.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here