Na co zwrócić uwagę kupując longboarda?

0
19295
Na co zwrócić uwagę kupując longboarda?

Zanim zaczniesz swoją przygodę z deską typu longboard, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Przede wszystkim sprawdź takie parametry jak:

Długość

W sklepach znajdziemy deski o różnej długości, od prawdziwych longboardów do nieco krótszych wersji desek, które przypominają zwykle tradycyjne deskorolki. Najczęściej polecane są deski o długości od 95 do 120 cm, gdyż najlepiej na nich manewrować i są poręczne. Na długiej desce typu longboard, będziesz się czuł stabilnie, jednak promień skrętu jest na nich większy. Długie deski świetnie nadają się do dancingu, cross stepingu czy cruisingu. Ciężej jest na nich jednak wykonywać triki czy slajdy.

Szerokość

Szerokość deski ma duże znaczenie, gdyż wpływa na jej skrętność. Najlepiej, jeśli deska jest trochę węższa od szerokości stopy. Łatwiej będzie na niej wówczas manewrować i skręcać. Jednak nie powinno się wybierać zbyt wąskiej deski, ponieważ będzie ona wówczas mało stabilna, zbyt skrętna. Za szeroka okaże się toporna i trudna w skręcaniu.

Concave w deskach typu longboard

Concave jest to technika, która ma na celu poprawić skrętność deski. Polega ona na wyprofilowaniu decku, w ten sposób, iż brzegi seski na całej długości zostają delikatnie zawinięte do góry. Przez taki zabieg, łatwiej można docisnąć deskę w trakcie jazdy, to bardzo istotny i wpływający na jazdę parametr, który zawsze warto sprawdzić.

Camver w deskach typu longboard

Camber to wybrzuszenie na desce o kształcie łuku. Deski posiadające takie wybrzuszenie, dobrze amortyzują wszelkiego rodzaju nierówności. Absorbują także energię, dzięki camber łatwiej jest wchodzić użytkownikowi deski w zakręty.

longboard Main Pintale Blue ze sklepu miejskiesporty.pl

Flex

Flex oznacza elastyczność w deskach. Zależy ona od materiałów, jakie zostały użyte do produkcji deski.

Zanim wybierzesz deskę, warto również przemyśleć, do czego będziesz ją używać:

  • Slalom
  • Downhill (jazda z góry z dużą prędkością)
  • Transport/Crusing (deski używane do transportu i cruisingu)

Kształt deski longboard

Istnieje wiele różnych kształtów desek typu longboard. Producenci cały czas produkują coraz to różniejsze i oryginalniejsze kształty desek.

Grafika

Grafika jest to kwestia całkowicie indywidualna i zależy ona od naszego gustu. Na rynku znajdziemy deski longboardowe dla mężczyzn, pań, jak i dzieci. Istnieje zatem niezliczona ilość różnych grafik i użytych kolorów. Jednak grafika nie powinna być bezwzględnym kryterium, które będziemy brali pod uwagę podczas zakupów. Wybrany wzór na pewno dodaje charakteru twojemu sprzętowi, jednak najważniejsze są jego funkcje użyteczne i komfort, jaki daje podczas jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here