Kinesiotaping czyli niezawodny taping

0
1539
taping kolana

Kto z nas nie borykał się z bólem kręgosłupa, skurczem czy urazem? Zapewne wszelkie sposoby radzenia sobie z bólem nie do końca były skuteczne? Zastrzyki, tabletki przeciwbólowe działają doraźnie i na chwilę, w dodatku nie lubisz igieł i boisz się skutków ubocznych ciągłego łykania pigułek. Po za tym wydałeś już na nie fortunę? A gdyby był sposób całkowicie nieinwazyjny i nie wymagający wysiłku ani dużych nakładów finansowych? Przychodzimy o to z dobrą nowiną…taki sposób istnieje!

Kinesiotaping tzw. plastrowanie dynamiczne oraz materiał, z którego wykonane są plastry do kinesiotapingu opracował w latach 70. ubiegłego wieku Japończyk dr Kenzo Kase. Opracowując swoją metodę dr Kase czerpał przede wszystkim z doświadczeń medycyny zachodniej i dalekowschodniej a celem jego naukowych poszukiwań było połączenie klasycznej fizjoterapii z naturalnymi procesami samoleczenia organizmu ludzkiego.

Zalety tapingu.

    Kinesiotaping to forma terapii, która zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie ma się co dziwić, ponieważ plastrowanie dynamiczne jest w pełni bezpiecznym, nieobarczonym ryzykiem powikłań sposobem walki z bólem. Taping pomoże w łagodzeniu bólu kręgosłupa, poprawi krążenie jest również formą rekonwalescencyjną wykorzystywaną w terapiach pooperacyjnych. Taśmy do tapingu stosuje się także m.in. w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych oraz pediatrycznych. Taping to również doskonały sposób regeneracyjny dla naszego organizmu. Plastry do tapingu nie wywołują podrażnień i reakcji uczuleniowych, pacjent właściwie nie czuje ich na skórze. Mogą być stosowane równocześnie z innymi formami leczenia nie wchodzą w interakcję z farmaceutykami. Efekt leczniczy odczuwany jest przez cały okres noszenia i na długo po ich usunięciu.

    Taping kolana to forma terapii, która działa 24h na dobę. Plastry kinesiotaping z powodzeniem wspierają proces rehabilitacji podczas najróżniejszych aktywności dnia codziennego. Tejpy na kolano najczęściej stosuje się ze względu na urazy, zwyrodnienia, przeciążenia i mikrourazy w więzadle rzepki. Oczywistym jest, że to nie sam tejp „leczy”. Powodzenie procesu leczniczego zależy od sposobu aplikacji plastra  do kinesiotapingu.

    Taping barku czy kolana powoduje, że skóra w tych miejscach zostaje delikatnie naciągnięta, a to z kolei pomaga zwiększyć przestrzeń między skórą właściwą a powięzią – błoną osłaniającą mięśnie. Pomaga to zwiększyć zakres ruchu mięśni oraz ich siły, usprawnia także cały proces układu limfatycznego – zwiększa się przepływ limfy, eliminowane są zastoiny, stany zapalne oraz krwiaki.

    Przykładowy kinesiotaping kolana czy barku to idealny sposób radzenia sobie z bólem lub całkowitego jego wyeliminowania w kontuzjowanym miejscu na skutek pobudzenia naturalnych procesów znieczulenia endogennego.

Taśmy do tapingu.

    Żeby skuteczność terapii kinesiology tapingu była maksymalna, niezbędne jest korzystanie z materiałów o najwyższej jakości. Na rynku oferta plastrów jest tak szeroka, że można dostać zawrotu głowy od ilości kolorów, wzorów i cen. Jednak nie te aspekty są najważniejsze, a jakość i materiał wykonania. Mimo tego, że niska cena często kusi, to dość szybko można się przekonać o tym, że cena odzwierciedla jakość produktu. Bywa, że tanie tejpy, mało znanych marek uczulają, a poza tym czas utrzymania się ich na skórze pozostawia wiele do życzenia.

    Marki plastrów, które posiada internetowy sklep Profireh.pl to must have tapingu. Cieszą się ogromnym zaufaniem specjalistów. Dzięki połączeniu materiałów najwyższej jakości oraz dużego wyboru kolorów i wzorów są absolutnym bestsellerem.

    W ofercie znajdziesz tejpy: BB Tape, Tmax Tape, Kinesio, Pino Tape, 3NS Tex, Mueller.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here