Zestaw ćwiczeń na siłownie

0
747
zestaw ćwiczeń na siłownie

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się uprawienie jakiegoś sportu oraz aktywny tryb życia. Bardzo dużo osób chodzi na siłownię. Jeżeli chcesz chodzić do takiego miejsca, to koniecznie powinieneś mieć zestaw ćwiczeń na siłownie.

Pamiętaj, że każdy trening musisz zacząć od rozgrzewki. Dobra rozgrzewka powinna trwać przynajmniej dziesięć minut, ale lepiej, aby takie rozgrzewanie trwało jeszcze dłużej. Oczywiście taka rozgrzewka ma na celu rozgrzanie mięśni i ciała. W trakcie rozgrzewki zwiększysz także elastyczność mięśni i ciała. W trakcie rozgrzewki ważne są ćwiczenia, tzw. krążenia biodrami, kolanami i nadgarstkami. Oczywiście warto także zrobić trochę truchtu i skłonów. Pamiętaj, że dobra rozgrzewka pomoże uniknąć Ci nieprzyjemnych i bolesnych kontuzji, które mogą Cię wykluczyć z treningów.

Zastanawiając się jak powinien wyglądać dobry zestaw ćwiczeń na siłownie, to na początku musisz zdecydować jaki masz cel. Niektórzy przychodząc na siłownię chcą schudnąć, a inni chcą rozbudować swoją masę mięśniową. Oczywiście są różne sylwetki oraz cele, dlatego dokładne przemyślenie tego jest bardzo ważne. Pamiętaj także, że na każdym treningu nie powinieneś przemęczać tych samych grup mięśni. Dobry trening, to taki, na którym pracujesz, tylko nad kilkoma partiami mięśni, a nie nad całym ciałem. Pamiętaj, że przez przetrenowanie łatwo nabawić się kontuzji.

Interesując się co powinien zawierać odpowiedni zestaw ćwiczeń na siłownie nie można zapominać o aerobach. Trening aerobowy zwiększy Twoją kondycję i wytrzymałość. Co jest bardzo ważne dla osób, które się odchudzają, a także uprawiają sport, w których kondycja jest niezwykle ważna. Pamiętaj, że trening aerobowy powinien być intensywny. Oczywiście trening aerobowy powinien składać się z biegania na bieżni. Warto także skorzystać ze steppera, rowerka oraz orbitreka. Oczywiście na aeroby jest także bardzo dobra tabata, czyli krótkotrwałe, ale niezwykle intensywne ćwiczenia.

zestaw ćwiczeń

Pamiętaj, że ustalając zestaw ćwiczeń na siłownie trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości. Oczywiście z biegiem czasu powinno zwiększać się częstotliwość ćwiczeń, ale początkowo wizyta co dwa dni na siłowni powinna wystarczyć. Musisz pamiętać także, że ciężar powinieneś dopasować do swoich aktualnych umiejętności. Ćwicząc na siłowni powinieneś skupiać się na swoim rozwoju, a nie na tym co powiedzą inni. Pamiętaj, że każde ćwiczenie powinno być podzielone na serię i liczbę powtórzeń.

Zastanawiając się z czego powinien składać się dobry zestaw ćwiczeń na siłownie, to trzeba pamiętać, aby podzielić go na każdą grupę mięśniową. Ćwicząc plecy możesz unosić sztangę do klatki piersiowej. Pamiętaj, że bardzo ważna jest odpowiednia postawa. Ćwiczenia na plecy możesz także robić na atlasie korzystając z linki wyciągu górnego. Siedząc na ławeczce wyprostowanym przyciągasz do siebie uchwyt zawieszony na lince.

Oczywiście zestaw ćwiczeń na siłownie nie może obejść się bez ćwiczeń na klatkę piersiową. Najbardziej popularnym ćwiczeniem oczywiście jest wyciskanie sztangi na ławeczce. Leżąc plecami na ławeczce podnosimy sztangę na wyprostowanych ramionach i opuszczamy ją do klatki. Ćwiczenie oczywiście powtarzamy w seriach i powtórzeniach. Oczywiście możemy także wyciskać sztangę na ławce skośnej.

Interesując się co powinien zawierać dobry zestaw ćwiczeń na siłownie nie możemy zapominać o ćwiczeniach na biceps. Najlepszym i najbardziej efektywnym ćwiczeniem na biceps jest unoszenie przedramion ze sztangą w dłoniach. Kolejnym dobrym ćwiczeniem na biceps jest unoszenie ramion na modlitewniku trzymając sztangę łamaną. Innym dobrym ćwiczeniem na biceps jest unoszenie sztangielki siedząc.

sztanga

Przygotowując zestaw ćwiczeń na siłownię nie możemy zapomnieć także o ćwiczeniach na uda, nogi, barki, brzuch i inne partie ciała. Zastanawiając się jak taki cały zestaw ćwiczeń na siłownie powinien wyglądać warto poczytać o tym w internecie na różnych stronach i blogach. W internecie znajdziemy także wiele materiałów wideo, na których możemy zobaczyć jak wykonać poprawnie przeróżne ćwiczenia na siłowni.

Jeżeli nie wiemy jak ma wyglądać dobry zestaw ćwiczeń na siłownie, to warto skorzystać z usług trenera personalnego. Na każdej siłowni znajduje się wiele takich osób, które pomogą nam przygotować odpowiedni plan treningowy.
Skoro już wiesz z czego powinien składać się dobry zestaw ćwiczeń na siłownie, a także na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu takiego zestawu, to pora zapisać się na siłownię. Pamiętaj, że początki będą trudne, ale efekty mogą być naprawdę imponujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here