Zdrowie i dieta

0
787

Jak działa i na co wpływa inulina?

Inulina jest polisacharydem występującym naturalnie w wielu warzywach – najwięcej inuliny znajdziemy w cykorii, topinamburze i cebuli. Inulina jest substancją prebiotyczną, co oznacza, ze stanowi doskonałą pożywkę dla pozytywnych bakterii zasiedlających jelita. Spożycie produktów zawierających inulinę wpływa pozytywnie na motorykę przewodu pokarmowego, również dlatego, że jest ona źródłem błonnika rozpuszczalnego. Badania dowodzą, że regularne spożycie inuliny sprzyja zachowaniu prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi.

Zdrowy nawyk – picie herbaty z pokrzywy

Coraz częściej wybieranym przez Polaków poobiednim napojem jest herbata z pokrzywy. Już jedna łyżeczka pokrzywowego suszu zalana szklaną wody spożywana codziennie pomaga uporać się z problemami trawiennymi, działa orzeźwiająco i pomaga zachować zdrowie skóry, włosów i paznokci. Osoby cierpiące na nawracające infekcje dróg moczowych również powinny włączyć do codziennej diety herbatę z pokrzywy, która działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie.

Nieprawidłowa budowa miejsc intymnych

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, jakie znaczenie ma budowa pochwy – anatomia intymna kobiety przekłada się nie tylko na zdrowie, ale także komfort życia seksualnego.
Niektóre zaburzenia w budowie pochwy mogą skutkować zwiększoną podatnością na infekcje, niemożnością korzystania z tamponów, a także problemami z osiągnięciem orgazmu. Każda kobieta może skonsultować się z lekarzem ginekologiem kiedy zauważy jakikolwiek dyskomfort związany z jej naturalną budową. W rzadkich przypadkach może okazać się konieczna operacja chirurgiczna miejsc intymnych.

ohho.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here