Wzdęcia, torbiel czy powiększone węzły chłonne?

0
850

Dokuczają ci wzdęcia w ciąży? Są jedną z wielu dokuczających dolegliwości szczególnie w zaawansowanej ciąży w połączeniu z bólami brzucha. Pojawiają się na skutek rozluźniającego działania progesteronu i ucisku macicy na jelita. Także wpływ ma podwyższony poziom hormonów na mięśnie jelit poprzez co pokarm przesuwa się wolniej, praca jelit jest spowolniona i bakterie zaczynają rozkładać zalegające treści pokarmowe. Wzdęcia brzucha mogą także mieć miejsce w przypadku silnego stresu, aby tego uniknąć należy unikać wszelkich sytuacji stresowych. Jeśli pojawiają się sporadycznie i samoistnie ustępują nie powinny budzić zmartwień, jednak jeśli występują często i towarzyszy im ból, wymioty lub stan podgorączkowy, należy to niezwłocznie zgłosić lekarzowi.
Czym jest torbiel Bakera? Zwana także cystą Bakera jest niewielkim, nieszkodliwym, a przede wszystkim pozbawionym nowotworowych właściwości guzkiem, który występuje pod powierzchnią skóry. Głównie występuje w okolicy torebek stawowych oraz ścięgien. W przypadku dokładnie tej torbieli można stwierdzić, że najczęściej znajduje się w dole podkolanowym na tylnej stronie kończyny dolnej.
Wyczuwasz powiększone węzły chłonne u dziecka? Może być to jeden z pierwszych objawów infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Jeśli węzeł chłonny boli ale jest miękki, można go łatwo przesuwać, to zwykle jest wynikiem przeziębienia. Węzły twarde i budzące niepokój należy diagnozować u lekarza. Przeważnie powiększeniu ulegają węzły chłonne w okolicach szyi, żuchwy, pachwin lub za uchem.

satik.pl/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkóra wyznacznikiem zdrowia
Następny artykułZdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here