Trening na siłowni

0
1521
hantle

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym trybem życia. Ludzie zaczynają zwracać uwagę na to co jedzą, a także jak wyglądają. Większość społeczeństwa uprawia jakiś sport od zwykłej jazdy na rowerze, biegania przez granie w piłkę nożną po uprawianie mało popularnych sportów takich jak np. curling. Dużo osób chodzi także regularnie na siłownię.

Zapewne wielokrotnie myślałeś o tym, aby zacząć chodzić na siłownię. Jednak zawsze znajdowałeś jakieś wytłumaczenia, aby odłożyć trening na siłowni na później. Zwlekałeś z kupnem karnetu albo z kupnem stroju na siłownię. Później miałeś ciężko ze znalezieniem czasu na regularne chodzenie na siłownię. Jednak w końcu przychodzi taki moment, że chcesz zacząć na poważnie swoje treningi na siłowni.

Pamiętaj, że Twój trening na siłowni powinien być przemyślany i wcześniej rozpisany. Prawdopodobnie sam nie potrafisz rozpisać sobie dobrego treningu, dlatego powinieneś poszukać informacji albo skorzystać z usług profesjonalnego trenera. Jeżeli korzystasz z profesjonalnej siłowni, która prawdopodobnie należy do jakiejś sieci klubów fitness, to na pewno w takim miejscu zatrudnieni są trenerzy personalni, którzy czuwają nad odpowiednimi treningami klientów. Takie osoby mogą także rozpisać Ci odpowiednią dietę, a także przygotować specjalny plan treningowy. Przypilnują także, abyś dobrze wykonywał poszczególne ćwiczenia.

Jeżeli interesuje Ciebie bardzo częste bywanie na siłowni, to powinieneś pomyśleć o umowie z profesjonalnym trenerem personalnym, który nie pracuje w żadnej siłowni, tylko ma swoich indywidualnych klientów. Taka osoba przygotuje Ci odpowiedni trening na siłowni. Dostosuje ciężary i ćwiczenia pod Ciebie, a także będzie na bieżąco kontrolować Twoje treningi i będzie na bieżąco modyfikować Twój plan treningowy.

trening na siłowni

Jeżeli nie chcesz korzystać z usług trenerów personalnych, to możesz poszukać informacji w internecie jak wykonać prawidłowy trening na siłowni. Istnieje wiele stron internetowych i blogów, na których znajdziesz porady jak ćwiczyć, a także jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Dowiesz się tam także jakie partie mięśniowe można trenować na jednym treningu wspólnie, a jakich partii mięśniowych lepiej ze sobą nie łączyć. Jeżeli interesują Ciebie jak najlepszy trening na siłowni, to powinieneś także zaglądać na różne fora internetowe dla ludzi trenujących regularnie na siłowni, a także dla osób, które biorą udział w konkursach i zawodach fitness oraz zawodach kulturystycznych.

Jak profesjonalnie i najlepiej przeprowadzić swój trening na siłowni dowiesz się także z filmików wideo wstawianych w serwisie youtube. Większość kulturystów, zawodników i trenerów fitness ma swoje oficjalne kanały na youtube, gdzie wstawiają filmiki instruktażowe jak poprawnie wykonywać różne ćwiczenia. Dowiesz się z nich jak poprawnie wykonać dane ćwiczenie, a także ile powtórzeń i serii najlepiej zrobić. Takie filmy są bardzo pomocne z tego względu, że możesz zobaczyć jak ciało wygląda w momencie wykonywania jakiegoś ćwiczenia.

W dzisiejszych czasach wielu trenerów fitness i trenerów personalnych wydaje własne książki i płyty wideo. Z takich książek i płyt możesz również dowiedzieć się jak zrobić dobry trening na siłowni, a także co jeść po treningu. Pamiętaj, że prawidłowe odżywianie i nawadnianie jest bardzo ważne w trakcie cyklu treningowego. Nie osiągniesz dobrych efektów, jeżeli nie połączysz ćwiczeń na siłowni razem z odpowiednią dietą. Dietę może przygotować Ci trener personalny albo profesjonalny dietetyk.

na siłowni

Jeżeli interesuje Ciebie dobry trening na siłowni, to pamiętaj, że musisz trenować rozważnie i musisz znać swoje granice wytrzymałości na dany moment. Nie sztuką jest zrobić jeden długi i bardzo mocny trening, który spowoduje u Ciebie jakąś kontuzję. Sztuką jest idealny plan treningowy. Jeżeli chcesz efektów, to musisz robić dobry trening na siłowni, a dobry trening, to taki, który odpowiednio długo trwa i jest złożony z odpowiednich ćwiczeń.

Pamiętaj, że na jednym treningu najlepiej wykonywać kilka ćwiczeń na jedną partię mięśni i do tego kilka ćwiczeń na inną partię mięśni. Jeden trening na siłowni nie powinien obciążać całego organizmu, tylko wybrane partie mięśniowe. Jedna partia mięśniowa nie powinna być trenowana cały czas, tylko maksymalnie kilka razy w tygodniu. Nie możesz codziennie trenować tylko bicepsa i klaty.
Skoro już wiesz jak robić dobry trening na siłowni, a także, gdzie możesz dowiedzieć się jak robić dobrze ćwiczenia, to pora zapisać się na siłownię. Forma sama się nie zrobi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here