Skąd bierze się popularność Pole Dance, jak wpływa on na sylwetkę?

0
1038

Pole Dance to taniec na rurze. Nie ma on jednak nic wspólnego z tańcem erotycznym wykonywanym w klubach ze striptizem. Pole Dance łączy w sobie taniec oraz intensywny trening. Sportowe oblicze Pole Dance sprawiło, że bardzo szybko stał się on popularny w wielu krajach świata. Także w Polsce coraz więcej osób uprawia Pole Dance.

Początki Pole Dance

Pole Dance zdobył tak dużą popularność na całym świecie, że organizowane są turniej, mistrzostwa i zawody w tej dyscyplinie. Pole Dance jest dyscypliną, która narodziła się w Chinach, popularny był także na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w USA stracił swój pierwotny, akrobatyczny i sportowy charakter. Sportowe oblicze Pole Dance odkryto ponownie w latach 90. Pierwsze mistrzostwa zorganizowane zostały kilkanaście lat później, w Polsce pierwsze zawody w Pole Dance odbyły się w 2012 roku. Czynione są starania, aby Pole Dance uczynić dyscypliną olimpijską.

Kto może brać udział w zajęciach?

Pole Dance można określić uniwersalną dyscypliną. Taniec na rurze, który łączy w sobie elementy tańca i akrobatyki jest rodzajem aktywności dostępnym dla kobiet i mężczyzn. Nie da się jednak ukryć, że w zajęciach prowadzonych, czy to w szkole tańca, czy w klubie fitness, zdecydowaną większość stanowią kobiety. Instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia z Pole Dance powinni posiadać certyfikat, który uprawnia ich do szkolenia innych. Pole Dance można ćwiczyć również w domu.

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia z Pole Dance?

Pole Dance angażuje do pracy wszystkie mięśnie naszego ciała. Trudno będzie znaleźć dyscyplinę, która działa w podobny sposób. Pole Dance jest treningiem bardzo wymagającym, ale w zestawie ćwiczeń są oczywiście i takie dla osób, których kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Dopiero z czasem, gdy dyscyplina ta przypadnie nam do gustu, gdy nasze ciało stanie się bardziej sprawne, możliwe będzie przejście do bardziej skomplikowanych figur, a wreszcie do trenowania całych, całkiem długich układów. Pole Dance dla wielu kobiet jest bardzo przyjemnym sposobem na to, aby pozbyć się nadmiernych kilogramów. Zaletą Pole Dance jest również to, że pierwsze efekty widoczne są dość szybko. Pole Dance to ćwiczenia, które przynoszą wiele korzyści naszemu kręgosłupowi. Figury wykonywane podczas tańca na rurze przypomina kocie ruchy, tego typu aktywność wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Na Pole Dance zyskują również mięśnie nóg z uwagi na to, że tańczy się boso. Ćwiczenia na boso pomagają w ukształtowaniu zgrabnych ud i pośladów. Zyskują one także jędrność. Doskonała koordynacja ruchowa oraz to, że po ćwiczeniach zaczynamy się poruszać z gracją, to dodatkowe korzyści, które odniesiemy z Pole Dance.

Wokół Pole Dance narosło wiele nieporozumień. Taniec ten wciąż przez wielu kojarzony jest z erotycznym tańcem na rurze wykonywanym w nocnych klubach. Pole Dance jest oficjalną dyscypliną sportową od roku 2017. Jest połączeniem tańca, akrobatyki, gimnastyki i ćwiczeń fitness. Pole Dance jest dyscypliną głównie kobiecą.

Sprawdź również: https://samocentrum.com/zajecia-i-wydarzenia/pole-dance/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here