Silne włosy

0
1157

Zimą nasze włosy nie mają łatwo, gdyż stłamszone przez nakrycia głowy oraz smagane zimnym wiatrem i wilgocią bardzo się osłabiają. Duże znaczenie też ma dieta, ponieważ utrudniony dostęp do wielu mikroskładników w zimie powoduje ich osłabienie. Dobrym sposobem są maseczki z jajek na problemy z włosami, które w dużym stopniu potrafią poprawić ich kondycję. Ponieważ w swoim składzie posiadają pełen zakres aminokwasów przyswajalnych przez człowieka.

Oczywiście ogólny stan zdrowia i nadwaga mają też duże znaczenie w odżywieniu włosów. Otyłość wywołuje zaburzenia hormonalne oraz podniesiony poziom złego cholesterolu LDL, a to wpływa bardzo negatywnie na ich jakość. Wystarczy ustawić jedzenie na minusie tj. ujemny bilans kaloryczny, aby w krótkim czasie dojść do równowagi.

Niedobory mikro składników również są przyczyną osłabienia włosów, które uwidaczniają się przez zmniejszenie ich objętości, rozdwajające się końcówki. Inną przyczyna może też być nagminny brak snu, który potrafi rozchwiać organizm. Jednym z symptomów jego niedoborów są podkrążone oczy. Pomagają w tym domowe sposoby na opuchnięte i podkrążone oczy takie jak użycie zimnego metalu np. łyżeczki do herbaty na oczy, czy okłady z rumianku lub herbaty. Moja babcia właśnie te sposoby stosowała i pomagało, choć niektóre osoby charakteryzują się takim typem urody, że można powiedzieć takie objawy, są ich znakiem rozpoznawczym. Ja niestety zaliczam się do tych osób choć pewnie snu też trochę mi brakuje, a i witamin by nie zaszkodziło trochę więcej w mojej diecie.

alniko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here