Jak poprawnie filmować dronem?

0
421
Jak poprawnie filmować dronem?

Przez drony obecnie rozumiane są jako bezzałogowe pojazdy latające. Ponieważ zyskują popularność wśród przeciętnych ludzi, jeszcze dużo zdjęć jest zarejestrowanych z dużych wysokości na lądzie albo na wodzie. Z lekkiego mieszkania na podłogi możesz latać dronem z sprzętem fotograficznym i sprawiać się otaczającym światem z kolejnej strony. Ale zanim zrobisz zdjęcia dronem, poddaj się zdjęciami lotniczymi dokonanymi przez specjalistów i wykorzystaj się do kilku zasad.

1) Odwróć perspektywę

Drony dają punkt widzenia, którego żadna inna technologia nie może dać: z głowy! Szerokość i jakość, którą ten obraz z ruchu ptaka oferuje, a ponadto tworzy fantastyczne iluzje – jest zdecydowanie warty każdej ceny. Dla przykładu, poproś swoich bliskich, aby poszli razem z tobą na otwartą przestrzeń i przybierali różne pozycje, które są w stanie sobie wyobrazić. Mając wiele pobliskich i niewielkich przedmiotów nieruchomych, jak ławka w ogrodzie czy ściana możesz osiągnąć rewelacyjne efekty. Złudzenia optyczne to święty graal fotografii i filmu.

2) Poszukaj symetrii

Obraz z ruchu ptaka pozwala również odnaleźć piękno, którego nie możesz znaleźć z ziemi. Park lub polana może wytworzyć niesamowitą symetrię. Uchwyć ją, robiąc piękne zdjęcie lustrzane.

3) Znajdź linie planu

W każdej szkole fotograficznej ostre linie tworzą kompozycję Twojego ujęcia, kierując spojrzenie widza. Ty także możesz to osiągnąć! Przy ulicy lub szlaku ustaw kadrowanie, aby linia powiększała się od lewej do prawej, z głowy do dołu, i nawet z brzegu do krańca. Działaj z naturalnymi kątami i sprawdź, co nabiera sensu i odpowiedniego wyglądu!

4) Uchwyć niepowtarzalne wzory

Zabierz swojego drona lataj i poszukuj unikalnych lokalizacji. Zdziwisz się ile możesz w znaleźć rodzai interesujących wzorów oraz stylów, jakie występują w przyrodzie. Im dziwniejsze, tym ciekawsze!

5) Wykonaj panoramę antenową

Nie lekceważ funkcji panoramy w dronach (pokaż się panoramą)! Dzięki podwyższonemu krajobrazowi możesz dać widzowi pełny widok piękna,. Leć wysoko, dobierz właściwe miejsce, a potem strzelaj fotki lub filmuj.

6) Znajdź kontrastujące kolory

Kieruj swój wzrok na żywe kolory. Jasne, żywe barwy wyglądają oszałamiająco z góry. Im pełniejszy kontrast, tymże piękniejszy jest stworzony materiał, więc upewnij się, że działasz w oparciu o poprawną tonację i gammę barw.

7) Ponownie odkrywaj selfie

Mając drona w rękach, porzuć kij selfie! Nie ma znaczenie miejsce, to jakiego tła używasz, bo będziesz oglądał świat wszędzie z lotu ptaka. Selfie najlepiej wypada na tle nieba, dlatego nie zapomnij uchwycić odpowiedniej perspektywy i strzelić cudowną fotkę.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą Aveos.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here