Podstawowe narzędzia fryzjerskie – na co zwrócić uwagę?

0
430
Podstawowe narzędzia fryzjerskie

Nożyczki fryzjerskie oraz maszynki to podstawowe akcesoria w pracy każdego stylisty fryzur. Trzeba wybierać narzędzia najlepszej jakości, aby mieć pewność, że uda się uzyskać pożądane efekty. Poza tym profesjonalne narzędzia pozwolą na długie i komfortowe użytkowanie. Na co zwrócić uwagę, szukając akcesoriów niezbędnych w codziennej pracy?

Nożyczki fryzjerskie – precyzyjne i solidne

Nożyczki to bardzo ważne narzędzia fryzjerskie. Wybierając konkretne, trzeba sprawdzić, z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej jest to stal z Niemiec, Japonii lub Chin. Najlepszym wyborem będzie produkt japoński, ew. niemiecki – chińska stal będzie najsłabszej jakości.

Tworzywo oraz sposób obróbki warunkuje żywotność i trwałość nożyczek, solidne wykonanie pozwala na długie użytkowanie i uzyskiwanie dobrych efektów. Ważnym elementem jest ich ostrze – wypukłe lub fazowane, ale każdy stylista dobiera je zgodnie z własnym gustem.

Co również ważne, muszą one doskonale leżeć w dłoni. Dla komfortu pracy niektóre modele są wyposażone w specjalną podpórkę dla małego palca i wkładki na obręcze, idealne dla osób z niedużymi palcami. Do wyboru jest wiele rodzajów nożyczek, m.in. degażówki, Curved, Offset, Crane, micro itd. W każdym salonie powinien znajdować się kompletny profesjonalny zestaw nożyczek fryzjerskich wysokiej jakości.

Maszynki fryzjerskie bezprzewodowe i przewodowe

Równie ważne w pracy stylisty są maszynki fryzjerskie – do wyboru są przewodowe i bezprzewodowe. Maszynki bezprzewodowe są cięższe od tych zasilanych, ale można ich używać, jeśli obok nie ma kontaktu – zapewniają dużą wygodę. Po rozładowaniu, wystarczy baterię podłączyć do prądu.

Maszynki przewodowe są lżejsze, ale mniej wygodne, gdyż kabel ogranicza swobodę ruchów. Nie rozładują się jednak w najmniej oczekiwanym momencie, pracują cały czas z tą samą prędkością, co przemawia na ich korzyść. Na rynku są też maszynki fryzjerskie bezprzewodowo-przewodowe zapewniające najwyższy komfort strzyżenia.

Trymery, maszynki fryzjerskie do zadań specjalnych

Warto zwrócić uwagę także na maszynki specjalne, tzw. trymery, służące m.in. do wygalania włosów z karku, brody, pejsów. Dzięki małym ostrzą gwarantują większą precyzję cięcia i strzyżenie trudnodostępnych miejsc. Służą zarówno barberom, jak i fryzjerom. Wyróżniają się starannością, precyzją i dokładnością. Dzięki nim można uzyskać idealnie proste linie i miękkie przejścia – trymer świetnie posłuży do modelowania zarostu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here