Gdzie kupić probówki – kilka wskazówek

0
1287
Gdzie kupić probówki – kilka wskazówek

Probówki to jeden z najmniejszych, ale i jednocześnie najpotrzebniejszych akcesoriów laboratoryjnych. Dumnie reprezentują cały zbiór naczyń laboratoryjnych czyli bardzo specyficznie ukształtowanych, szklanych pojemników, nieodzownych jeśli chodzi o pracę z chemicznymi odczynnikami. Probówka ma tak charakterystyczny kształt, ze trudno pomylić ją z jakimkolwiek innym naczyniem. Jest wąska i długa, o walcowatym kształcie i zaokrąglonym dnie.

Warto jednak wiedzieć, że istnieją nieco odmienne modele probówek: o zaostrzonym, stożkowym kształcie. Produkowane są także probówki, których ścianki rozszerzają się delikatnie tuż przy górnej krawędzi – ponieważ mogą być zatykane korkiem. Inne probówki specjalnego przeznaczenia mogą charakteryzować się tym, że ich ścianki są nieco grubsze – takie naczynia są potrzebne, jeśli mają być używane w probówkach.

Gdzie kupić probówki?

Jeszcze kilka lat temu, jedyną odpowiedzią na to pytanie byłaby rada, żeby szukać w swojej najbliższej okolicy sklepu chemicznego. Teraz oczywiście także można poszukiwać w sklepów z tego rodzaju sprzętem – największe szczęście można mieć prawdopodobnie w miastach, w których znajdują się uczelnie medyczne. Jednak najszybszym sposobem na znalezienie dobrych probówek, jest przejrzenie zasobów internetu. Większość producentów sprzętu laboratoryjnego pracuje w trybie firm wysyłkowych – ale internet sprawia, że nie trzeba daleko szukać oferowanego asortymentu.

Zastanawiając się, gdzie kupić probówki, warto więc przede wszystkim zorientować się, u jakich producentów można się zaopatrzyć, którzy z nich przyjmują zamówienia składane online. Wgląd w listę dostępnych produktów, czyli w tym przypadku, rodzajów probówek, jest bardzo pomocny – bo dobrze jest najpierw przemyśleć swoje zakupy.

Jak się okazuje, nawet klasyczne w swej formie probówki są bardzo zróżnicowane. Poszczególne modele mogą:

  • być wykonane z nieco innego rodzaju szkła,
  • posiadać inną pojemność, 
  • mieć określone znaki szczególne (chodzi tu między innymi o obecność gotowych etykiet, nakrętek i tym podobnych udogodnień).

Każdy autor oferty musi konkretnie wycenić sprzedawane produkty – sprawdzając więc poszczególne oferty, można przy okazji zorientować się w panoramie cen. Dobrze jednak pamiętać o tym, że niektórzy sprzedawcy są skłonni oferować pewne rabaty. Podczas składania zamówień na bardzo duże ilości akcesoriów można zyskać pewne obniżki. Podobnie, jak w przypadku kupowania w hurtowniach, większe ilości towaru można niekiedy nabyć po niższej cenie.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here