Jak zarabiać na artykułach?

0
455

Internet daje olbrzymie możliwości rozwoju biznesowego. Osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w sieciowym interesie poleca się zainwestowanie czasu w pisanie artykułów. Copywriting jest o tyle prostym zadaniem, że przy większym lub mniejszym wysiłku pewne standardy jest w stanie spełnić prawie każdy. Zarabianie na artykułach to doskonały sposób na dorabianie do pensji, bo przynajmniej na początku będzie Ci ciężko utrzymać się z niskich stawek, którym będziesz musiał się poddać bez odpowiedniego portfolio.

Copywriting – czy to dla mnie?

Dla freelancerów, zajmujących się rozwojem własnych stron internetowych lub firm pozycjonerskich. Docelowy odbiorca nie powinien mieć dla Ciebie większego znaczenia. Rynek jest nadal nienasycony, a osoby, które piszą ciekawe artykuły i rzetelnie wywiązują się z postawionych przed nimi zleceń mają szansę na stosunkowo szybki awans i podniesienie cen za swoje teksty.

Przeglądając oferty w Internecie spotkasz się z przeróżnymi stawkami, chociaż można przyjąć, że publikacja o objętości jednego tysiąca znaków to koszt około 3-4zł. Pamiętaj, że są to widełki dla osób, które nie mają doświadczenia i dopiero rozwijają swe skrzydła na rynku. Mimo wszystko, jeśli dobrze radzisz sobie z pisaniem krótkich artykułów, realnie możesz zarobić nawet do 20zł/h, więc jak na początek jest bardzo dobrze. Pamiętaj, że im lepsze i bardziej merytoryczne teksty, tym większa stawka dla Ciebie, chociaż o osoby, które zapłacą Ci ok. 7zł za tysiąc znaków nie znajdziesz łatwo.

Gdzie szukać zleceń na artykuły?

Przyjrzyj się branżowym forom dotyczącym pozycjonowania. Zajrzyj na pozycjonowanie. pl oraz forum. optymalizacja. com, gdzie w działach „zlecenia/ogłoszenia” znajdziesz bieżące oferty na pisanie artykułów. Jeśli masz problem z pozyskaniem nowych klientów, możesz zdecydować się na znaną giełdę artykułów – Gieldatekstow. pl. Zarabianie na artykułach z wykorzystaniem tego systemu jest o tyle proste, że to nie Ty martwisz się o zleceniobiorców.

cnurt.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here