Czerwona herbata

0
1137

Czerwona herbata pu-erh – właściwości i zastosowanie w dietach. To temat, który bezsprzecznie znajdzie się zawsze w kręgu zainteresowania jakiejś grupy osób. Herbata należy do tej grupy produktów, które mają swoich zwolenników. Jedni pijają li tylko herbaty czarne, inni wolą zielone czy białe, a jeszcze inni delektują się herbatami czerwonymi. Oczywiście, nie ze względu na kolor herbaty ludzie wybierają określony jej rodzaj, ale ze względu na walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Tematem niniejszego artykułu jest czerwona herbata pu-erh – właściwości i zastosowanie w dietach. Pochylmy się zatem nad tym zagadnieniem, by zyskać pewne informacje na ten temat. Herbata pu- erh to waśnie herbata czerwona, czyli półfermentowana. Co to w ogóle znaczy? Otóż, poddawana jest ona lekkiej fermentacji, która zostaje przerwana w momencie, kiedy listki na końcach przyjmują lekko czerwony kolor i w tym tkwi tajemnica koloru tegoż napoju. Warto wiedzieć, że to ulubiona herbata Chińczyków, nazywana przez nich smoczą. Korzenny, nieco ziemisty smak oraz brunatna barwa to jej podstawowe cechy, które sprawiają, że tę herbatę uznano za jedną z najbardziej aromatycznych.
Polacy zapewne przypominają sobie fakt, że w latach słuszne minionych, czyli w epoce PRL-u, nader często gościła ona na polskich stołach.Napój ten funkcjonował u nas pod nazwą Ulung. Była powszechnie dostępna i miała stosunkowo niską cenę, więc to te czynniki sprawiały, że cieszyła się tak dużą popularnością.
Herbata ta przede wszystkim jest doskonałym środkiem dosłownie wymiatającym z organizmu wolne rodniki. Opóźnia efekty starzenia, jest dobrym antyoksydantem, wspomaga odchudzanie. Jednocześnie obniża poziom cholesterolu we krwi, normalizuje ciśnienie krwi, a nawet poprawia pamięć i koncentrację. Wykazuje też działanie pobudzające, ale i przeciwzapalne. To takie podstawowe informacje na temat czerwonej herbaty, ale warto jeszcze o niej poczytać i może nawet wprowadzić ją do swojej diety. Niektórych może odstraszać jej smak, ale można się do niego przyzwyczaić.

toysboard.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProblemy w ciąży
Następny artykułPleśniawki i afrty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here