Alergie, chore stawy, biegunka – czyli dyskomfort spowodowany chorobą

0
544

Istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na poczucie naszego organizmu. A jednym z takich czynników jest bez wątpienia stan chorobowy. Warto więc wiedzieć, jak sobie w różnych sytuacjach pomagać.

Strzelające kolana – czy to coś poważnego?

Ogólnie strzykające stawy nie muszą być oznaką choroby. Mogą jednak być jej zapowiedzią. Brak mazi stawowej, które słychać poprzez charakterystyczne strzykania prowadzi bardzo często do stanów zwyrodnieniowych. A wtedy pojawia się ból i problemy podczas prostych ruchów. Dlatego też warto wiedzieć, że o stawy można dbać, wykonując proste, nieobciążające ćwiczenia i włączając do diety produkty bogate w białko, które buduje chrząstkę.

Biegunka i niedobór elektrolitów

Biegunka czy wymioty są dyskomfortowe nie tylko wtedy, gdy nas męczą, ale także wtedy, gdy już miną, a my nie mamy siły się ruszyć. Efektem takiego stanu jest niedobór elektrolitów. Gdy ich brakuje, wiele funkcji organizmu jest zaburzonych. Co więcej, może prowadzić to nawet do napadów nerwicowych, ataków astmy, czy kołatania serca. Dlatego na pytanie: Elektrolity – dlaczego trzeba je uzupełniać? – odpowiedź jest prosta – bo ich niedobór jest niebezpieczny.

Choroby układu oddechowego

To kolejna kategoria chorób, które obniżają poziom komfortu życia. I tu jako dwie największe zmory wymienić możemy astmę i zapalenie oskrzeli. Obie charakteryzują się problemami z oddychaniem. Alergiczne zapalenie oskrzeli i astma – jak je odróżnić? Tym, że przy zapaleniu oskrzeli objawy mają charakter ciągły, a przy astmie napadowy.

darmoland.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here