WYĆWICZ SIĘ NA NARTY, TO PROSTE!

0
4798

Większość z nas do upragnionego wyjazdu narciarskiego przygotowuje się już na wiele tygodni przed – kupując profesjonalny sprzęt narciarski, wybierając odzież sportową oraz wyszukując najlepsze oferty zakwaterowania w górskich ośrodkach. Warto z taką samą, a nawet większą uwagą przygotować do wyjazdu swoje ciało. Pomoże w tym zestaw ćwiczeń treningowych, które znajdziesz w tym artykule.

KIEDY ZACZĄĆ ĆWICZYĆ?

Sytuacja znana pewnie każdemu – największa motywacja wstępuje w nas na tydzień przed. W tym wypadku, warto się zmobilizować dużo wcześniej, ponieważ podejmowanie ciężkiego i intensywnego treningu na krótko przed tygodniem narciarskim, może wyczerpać nasze mięśnie. Odpowiednie wzmocnienie partii ciała zajmuje minimum kilka tygodni. Narciarski trening wzmacniający najlepiej zacząć już na 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Optymalne będzie ćwiczenie 2 razy w tygodniu po 45 min.

NA CZYM POLEGA TRENING WZMACNIAJĄCY DLA NARCIARZY

nartyJeździcie w góry od lat i pewnie zastanawiacie się – po co mam ćwiczyć, przecież już dawno umiem jeździć. Narciarstwo to sport, który wymagają od nas świetnego opanowania techniki. Aby prowadzić swoje narty tak swobodnie jak Hans Knauss, zacznij już dziś dobry trening wzmacniający, który:

  • pomoże w poprawieniu techniki jazdy,
  • sprawi, że będziecie mogli jeździć szybciej i dłużej,
  • zminimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji,
  • pomoże wyszczuplić sylwetkę i wzmocnić mięśnie.

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRZED NARTAMI

  1. Silne uda

Mięśnie czworogłowe uda odpowiadają za właściwą, niską pozycję podczas jazdy. Dobrym wyborem będzie tzw. krzesełko wykonywane przy ścianie, przysiady z wariantami: do podskok i na piłce. W kolejnych tygodniach warto dodać obciążenie. Jeżeli mamy w domu gumę skuteczne będzie odwodzenie nogi w leżeniu bokiem, guma nad kolanami, stopy równolegle, lekkie zgięcie w kolanach.

  1. Mocny korpus

Ćwiczenia stabilności pomagają wzmocnić gorset mięśniowy tułowia. Proponowanym ćwiczeniem wzmacniającym korpus będzie tzw. deska. Ćwiczenie wykonuje się poprzez utrzymanie wyciągniętego ciała na przedramionach i stopach opartych o podłoże. Proste ciało utrzymujemy w napięciu najlepiej 60 sek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here