W co się ubrać na pierwsze jesienne wyprawy rowerowe?

0
796
jesienne wyprawy rowerowe

Jesień na północno-zachodnim Pacyfiku to często wiatr, zimno, deszcz, a czasem trochę słońca. Kluczem do przyjemnej i komfortowej jazdy na rowerze jest noszenie odpowiedniego stroju rowerowego. Minie jeszcze kilka tygodni, zanim będziemy mogli cieszyć się ciepłymi promieniami słońca, delikatną bryzą na skórze i jazdą w koszulkach rowerowych z krótkim rękawem.

Jednak nawet po rozwinięciu swoich umiejętności jazdy na rowerze lub wyruszeniu na wycieczkę możemy nadal czerpać przyjemność i satysfakcję z jazdy. Rozwiązaniem jest mądre korzystanie z odzieży przeznaczonej na różne pory roku i rodzaje aktywności. Należy przy tym pamiętać o kilku istotnych wskazówkach. 

1. Weź pod uwagę intensywność treningu, jak długo będzie trwał i czy będzie wykonywany pieszo czy na rowerze.

2. Określ swój próg komfortu termicznego. Różni się on w zależności od osoby. Jedna osoba odczuwa zimno w tym samym ubraniu przy 10 stopniach C, podczas gdy inna zamarza przy 6 stopniach C.

3. Do ważniejszych elementów odzieży, które mają istotny wpływ na komfort jazdy na rowerze należą: bielizna termoaktywna, długie spodnie kolarskie, kurtki kolarskie oraz ocieplacze na buty rowerowe i rękawiczki, jednak w niektórych sytuacjach sprawdzają się spodenki rowerowe Alé Cycling.

4. Zapomnij o ubieraniu się „na cebulkę”. W kieszeniach nie będzie miejsca na ubrania, które na siebie wciągasz, bo wytwarza się coraz więcej ciepła i wilgoci..

Wielokrotnie testowaliśmy zestawy odzieży rowerowej z powyższych opisów. Najważniejszą zaletą jest to, że nie musisz niczego zdejmować. Każda warstwa ma swoją odrębną rolę i o ile tylko dzianina jest doskonałej jakości, będzie w pełni spełniać swoją funkcję podczas treningu.

Wraz z kurtką kolarską (z naszej kolekcji Hot Jacket Special), w koszulce termoaktywnej możesz odbyć trzy-czterogodzinny trening w zimie w temperaturze 6-8 stopni C. W zestawie znajduje się czapka, rękawiczki, spodnie kolarskie Thermo Tights, ocieplacze na buty oraz buff.

Odpowiednio dobrana odzież kolarska nie przegrzeje Twojego ciała, a jednocześnie nie pozwoli Ci zmarznąć podczas ćwiczeń. Nie możesz się martwić, że będzie Ci zimno podczas jazdy na rowerze, bo to psuje wrażenia. Nie myśl o tym, jak bardzo będzie Ci zimno. Wybieraj odzież odpowiednią do warunków pogodowych, w których będziesz jeździł. Zapomnij o noszeniu „na cebulkę”; nie będziesz musiał dodawać kolejnego elementu odzieży co około 30 minut.

Wybierz dobrej jakości, sprawdzoną koszulkę termiczną. Załóż bluzę kolarską z długim rękawem lub ocieplaną bluzę kolarską, jeśli temperatura spada poniżej 75 stopni Fahrenheita. Zabierz ze sobą kamizelkę z membraną, która ochroni Cię przed zimnym wiatrem, jeśli jest wietrznie lub obawiasz się zamarznięcia.

Idealne są ocieplane spodenki z długimi nogawkami lub mniej ciężka wersja – krótkie spodenki kolarskie z nogawkami. Na buty można założyć ocieplacze w zależności od temperatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here