Charakterystyka chorób

0
1551

Ewolucja człowieka sprawia, że każdego z nas dotykają różne choroby. Jedne są mniej, drugie bardziej poważne, jedne uleczalne, inne zaś nie, ale na pewno żadnej z nich nie wolno ignorować. Przyjrzyjmy się więc trzem bardzo znanym chorobom, na które cierpią ludzie na całym świecie.

Pierwszą z nich jest choroba zakaźna. Rumień zakaźny to wysypkowa choroba zakaźna wieku dziecięcego, która spowodowana jest zakażeniem parwowirusem B19, który jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży. Zakażenie dokonuję się jedynie drogą kropelkową. Do zakażenia tą chorobą dość często, a zazwyczaj nie widoczne są żadne objawy.

Inną chorobą zakaźną jest różyczka. Jest chorobą, która u dzieci ma zazwyczaj łagodny przebieg i niezwykle rzadko prowadzi do jakichkolwiek powikłań. Jej objawem jest plamisto-grudkowa wysypka na całym ciele, która najczęściej trwa około 2-3 dni, a następnie zaczyna ustępować, oraz powiększenie węzłów chłonnych. Warto wiedzieć, że w Polsce Realizowane są obowiązkowe szczepienia ochronne przeciwko różyczce.

Trochę inną chorobą, niż dwie poprzednie, jest nadczynność tarczycy. jest to choroba, która dotyka bardzo wiele osób na całym świecie. Powoduje ona nadmierne wydzielanie się hormonów tarczycy, co nie jest zjawiskiem korzystnym dla organizmu. Jej znakiem rozpoznawczym są dość dokuczliwe objawy, a dodatkowo może ona spowodować wiele poważnych powikłań, z których najgroźniejszym jest przełom tarczycowy. Co ciekawe częściej dotyka ona kobiety niż mężczyzn. Jest ona u nich rozpoznawana aż pięciokrotnie częściej.

longtimebeauty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here