Wyposażenie domowej siłowni – czego nie powinno w niej zabraknąć?

0
691
Wyposażenie domowej siłowni

Pandemia koronawirusa i wszechobecne obostrzenia spowodowały, że coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zagospodarowaniem wolnej przestrzeni w domu, która posłuży jako domowa siłownia. Choć mogłoby się wydawać, że zakup sprzętu do ćwiczeń w domu wiąże się ze sporym wydatkiem, to w rzeczywistości nie trzeba wydawać majątku, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości przyrządy treningowe. Co warto kupić? Podpowiadamy!

Akcesoria do ćwiczeń w domu– mata do ćwiczeń

Są takie akcesoria, bez których po prostu nie sposób wyobrazić sobie efektywnego treningu w domowych warunkach. Wśród nich znajdują się oczywiście maty do ćwiczeń, które zapewniają optymalną stabilność i pełen komfort podczas wykonywania zarówno treningów wytrzymałościowych czy fittnesu, jak i jogi. Czym powinna wyróżniać się idealna mata do ćwiczeń? Z pewnością musi posiadać odpowiednią przyczepność i nie rolować się, a to wszystko powinno iść w parze razem z lekką i przyjemną w dotyku strukturą. Warto też wspomnieć, że funkcjonalne maty fitness dostępne na rynku to ogromny wybór wzorów i kolorów, co korzystnie wpływa na odczucia podczas domowych treningów.

Akcesoria treningowe do domowej siłowni – gumy oporowe

Jednym z ostatnich odkryć wśród miłośników aktywności fizycznej są taśmy do ćwiczeń, których dostępność jest teraz nieporównywalnie większa niż jeszcze kilka lat temu. Trening w domu bez gum oporowych to dla wielu osób trening niekompletny, co w dużej mierze wiąże się z ich uniwersalnym charakterem. Taśmy treningowe mogą bowiem być niezwykle pomocne zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych sportowców, o ile poziom oporu będzie odpowiednio dostosowany do specyfiki treningu i zaawansowania poszczególnych ćwiczeń.

Wybierając popularne flat bands warto zwrócić uwagę nie tylko na ich zastosowanie, ale również jakość wykonania. Warto, aby wykończenie gumy lateksowej (najczęściej stosowanej do produkcji tego typu gadżetów) było matowe, co pozwala uchronić się przed bolesnymi otarciami i odparzeniami na skórze.

Sprzęt do domowej siłowni – masażer

Niezwykle ważnym elementem każdego treningu, nie tylko w domu, ale również na siłowni czy w plenerze, są ćwiczenia rozciągające. To właśnie dzięki nim możemy rozluźnić spięte mięśnie i przygotować je do kolejnych dni intensywnych treningów. Tradycyjne ćwiczenia bez użycia dodatkowych akcesoriów czasem jednak pozostają nieskuteczne w walce z bólem mięśni i mikrourazami, dlatego warto zaopatrzyć się w pistolet do masażu. Niezwykle praktyczne urządzenie do masażu, które może być stosowane zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Z jego pomocą znacznie szybciej zregenerujemy nasze mięśni i przywrócimy im pełną sprawność, a co za tym idzie, zachowamy optymalną  efektywność domowych treningów. Co ważne, wysokiej jakości pistolety do masażu często wyposażone są w zestaw kilku różnych końcówek, które znajdują swoje zastosowanie w zależności od partii mięśni, którą chcemy rozmasować. W tego typu urządzeniach można również z łatwością regulować moc i częstotliwość drgań, dzięki czemu ich użytkowanie jest dziecinnie proste.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here