Oferty pracy w Anglii – czy warto wyjechać?

0
430
Oferty pracy w Anglii - czy warto wyjechać?

Wiele osób dochodzi do wniosku, że chce poszukiwać swojego szczęścia za granicami Polski. Dzieję się tak dlatego, że nie satysfakcjonują ich polskie zarobki, albo uciekają przed wymiarem sprawiedliwości. Są też i tacy, którzy lubią zmiany i życie za granicą stanowi dla nich swego rodzaju rozrywkę. Niektórzy wyjeżdżają też, aby zwiększyć znajomość języka obcego. Niezależnie od tego jakimi przesłankami kierują się emigranci, każdy z nich staje przed problemem, którym jest zdobycie pracy.
Szukając pracy za granicą w internecie możesz trafić na wiele stron z napisem „oferty pracy Anglia”. Czy jednak poszukiwanie pracy za granicą, będąc jeszcze w Polsce, przez internet jest bezpieczne? Jeśli nie jesteś pewny z kim masz do czynienia, nie podejmuj z nim współpracy. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których emigrant zamiast do wymarzonej pracy, trafiał do obozu, w którym traktowano go jak półczłowieka i nie wypłacano mu wypracowanych zarobków. Dodatkowo natknąć się można na zorganizowane mafie, które mogą zamienić Twoje życie w piekło, zastraszaniem i wyłudzaniem pieniędzy. Angielski system pracy różni się od polskiego. Jeśli poszukujesz pracy najlepiej udać się do agencji, która będzie pośredniczyć pomiędzy Tobą a przyszłym pracodawcą. Najczęściej zanim dostaniesz pracę sprawdzany jest Twój poziom języka angielskiego i znajomość matematyki. Jeśli natomiast aplikujesz na specjalistyczne stanowisko, to czeka Cię rozmowa sprawdzająca znajomość tematu. Agencja nie ma prawa pobierać od Ciebie żadnej prowizji od znalezienie Ci pracy. Osoby prowadzące szkolenia wstępne zawsze to podkreślają. Wyjeżdżając musisz liczyć się z tym, że pomimo panującego przekonania o łatwości znajdowania pracy w UK, będziesz musiał na nią poczekać. Oczywiście może zdarzyć się tak, że pośrednik zadzwoni już tego samego dnia, a Ty radośnie staniesz się osobą pracującą. W agencjach najczęściej oferowanymi stanowiskami są stanowiska produkcyjne. Jeśli jednak zależy Ci na zarabianiu pieniędzy warto spróbować. W przeciwieństwie do Polski, w Wielkiej Brytanii pracując w fabrykach spożywczych, nie trzeba robić badań potwierdzających brak w organizmie Salmonelli. Nie trzeba także udawać się do lekarza. Wypełnia się natomiast formularz, w którym pracownik ma obowiązek poinformowania przyszłego pracodawcę o przebytych w ostatnim czasie zabiegach i chorobach. Jeżeli nie chcesz szukać pracy z udziałem pośrednika, możesz aplikować na stanowisko przez internet. Wpisując w przeglądarkę po angielsku frazę: „oferty pracy Anglia” otrzymasz informacje o aktualnie toczących się procesach rekrutacyjnych. Musisz najpierw uporać się z CV po angielsku i listem motywacyjnym napisanym w tymże języku. Warto wiedzieć, że CV w Anglii różni się od polskiej jego wersji. Nie wymaga się od pracownika zdjęcia, płci, orientacji seksualnej itp. Pracodawca nie może także zadawać pytań o planowanie ciąży. Anglicy są bowiem przeczuleni w obszarze dyskryminacji.
Podejmując ważne decyzje w życiu, którym jest także wyjazd za granicę, należy być ze sobą szczerym. Mieszkanie poza Polską jest dla wielu bardzo uciążliwe. Obracanie się wśród ludzi mówiących w obcym języku, dla jednych będzie przyjemnością, a dla innych utrapieniem.

sebby.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here