Łóżeczka turystyczne – poradnik

0
474
Łóżeczka turystyczne

Niezastąpione w podróży z małym dzieckiem i w każdej sytuacji, kiedy nocujecie poza domem – łóżeczko turystyczne przyda się w wielu różnych sytuacjach. Jak wybrać najlepsze dla dziecka i na co warto zwrócić uwagę? Sprawdź nasz poradnik.

Łóżeczko dla niemowlaka

Ze względu na to, że łóżeczko turystyczne jest użytkowane przez małe dzieci, musi spełniać szereg wymagań. Musi być więc wykonane z najwyższej jakości materiałów, jak też być przy tym lekkie – w końcu macie się z nim przemieszczać. Dobrze też, żeby było stosunkowo łatwe do złożenie i rozłożenia oraz proste w pielęgnacji. Jakie łóżeczko wybrać dla najmłodszych, czyli noworodków lub kilkumiesięcznych brzdąców? Dobrym pomysłem będzie choćby łóżeczko-kołyska, które posiada funkcję kołysania dziecka (uwielbianą przez maluszki oraz ułatwiającą zasypianie). Ciekawym rozwiązaniem jest również łóżeczko dostawne – może być wykorzystywane samodzielnie lub jako dostawka do łóżka rodziców, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa niemowlęcia.

Jedno czy dwupoziomowe?

Podobnie jak w tradycyjnych łóżeczkach, w turystycznych również można spotkać się z jedno i dwupoziomowymi. Na które warto się zdecydować? Jednopoziomowe jest najlepsze dla starszych dzieci, które samodzielnie siadają i wstają. Dwupoziomowe przyda się z kolei najbardziej u maluchów, które spędzają czas tylko w pozycji leżącej. Kiedy zaś już nauczą się siadać, wystarczy obniżyć poziom, żeby zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Kupując łóżeczko turystyczne warto też zwrócić uwagę na takie funkcje, jak choćby kółeczka (ułatwiające przemieszczanie) czy otwierane wejście (większe dziecko będzie mogło samodzielnie z niego wyjść).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Łóżeczko turystyczne może być używane tylko w czasie podróży lub również na stałe w domu. W podróży jest niezastąpione z tego względu, że po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, a nie każdy hotel ma w swojej ofercie łóżeczka dla małych dzieci (poza tym posiadanie własnego jest znacznie bardziej komfortowe dla malucha, który i tak może być nieco zdezorientowany po przyjeździe do obcego miejsca). W domu zaś łatwo je przemieścisz, a większe łóżeczka mogą dodatkowo spełniać funkcję kojca do zabawy. Gdzie znaleźć najlepsze łóżeczka turystyczne? Sprawdź stronę: https://sklepmati.pl/68-lozeczka-turystyczne, jest tam ich naprawdę duży wybór. Oczywiście każde łóżeczko posiada odpowiednie certyfikaty i jest bezpieczne dla maluchów – w końcu to jest najważniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here