Konwerter i antena satelitarna – jaki zestaw wybrać?

0
50
Konwerter i antena satelitarna

Jeżeli chcemy bez zakłóceń oglądać nasze ulubione seriale telewizyjne, musimy zaopatrzyć się w urządzenie, które umożliwi nieprzerwany sygnał antenowy. Na rynku mamy do wyboru nieograniczoną ilość przewodów, mocowań czy konwerterów, dzięki czemu ciężko znaleźć odpowiedni dla nas zestaw. Postaramy odpowiedzieć się jaki komplet i akcesoria będą optymalne.

Wybór anteny satelitarnej

Telewizja satelitarna daje nam możliwość oglądania setek programów telewizyjnych, w tym zagranicznych, z całego świata. Konfiguracja dobrze działającej instalacji antenowej to bardzo trudna kwestia, stąd trzeba się do niej przygotować. Podstawą są satelitarne anteny offsetowe (tzw. talerze) lun mobilne anteny satelitarne.

Pierwszy z modeli, jest najbardziej powszechny i w jego skład wchodzi czasza oraz konwerter satelitarny. Rozmiary standardowych anten to od 80-100cm. Moc sygnału jest proporcjonalny do wielkości talerza. Ważne jest też solidne umiejscowienie czaszy.

Drugi rodzaj możemy podzielić na panelowe oraz offsetowe o niewielkich gabarytach. Jeżeli wybieramy się na kemping lub tam gdzie nie ma możliwości montażu standardowej anteny, to rozwiązanie jest właśnie dla nas. Niewielkie gabaryty sprawiają, że można zainstalować je niemal wszędzie. Polecane są również kierowcom samochodów ciężarowych.

Wybierając antenę, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar. Im jej rozmiary są większe, tym jakość sygnału jest lepsza. Łatwiej ją także ustawić. Anteny w rozmiarze ok. 90cm pozwalają na spokojny odbiór sygnału 4K.

Konwertery i przewody antenowe

Przy kompletowaniu zestawu służącego do odbioru telewizji, warto również zaopatrzać się w akcesoria. Ważny jest konwerter satelitarny, uchwyty do anten, masz antenowy i inne niezbędne akcesoria jak wtyki czy kabel antenowy. Znajdziesz je tu: https://www.euro.com.pl/akcesoria-do-tunerow-satelitarnych,g!konwerter.bhtml

Wybierając właściwy konwerter należy kierować się ilością posiadanych wyjść. Każde wyjście to jeden niezależny sygnał. Jeżeli dysponujemy jednym tunerem bez możliwości nagrywania, potrzebujemy jednego wyjścia. Jeżeli natomiast pragniemy podłączyć tuner z nagrywaniem, zachodzi konieczność doprowadzenia dwóch przewodów z konwertera do odbiornika. Najlepsze jakości konwertery znajdziesz w sklepie RTV Euro AGD

Rodzaje konwerterów:

– Pojedynczy, posiada jedno wyjście,

– Podwójny, posiada dwa wyjścia,

– Konwerter na 4 wyjścia,

– Konwerter na 8 wyjść,

– Monoblock, umożliwia odbiór z 2 satelit jednocześnie,

– Unicable, posiada rozdzielenie sygnału z jednego wyjścia na kilka odbiorników.

Zaopatrując się w przewody antenowe, wybierzmy te z solidnym oplotem i miedzianą żyłką. Znaczne lepsze właściwości przewodzenia sygnału oraz mniejszy wpływ czynników zewnętrznych na zakłócenia przemawiają za tym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here