Kask rowerowy = gwarancja bezpiecznej jazdy

0
372
Kask rowerowy

Jazda na rowerze to bardzo dobry sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Coraz więcej osób dbających o swoje zdrowie przesiada się z czterech kółek na dwa. Aby czerpać przyjemność z tej aktywności, trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo. Takie bezpieczeństwo i ochronę zapewni nam kask rowerowy.

Jaki kask na rower kupić?

Kaski rowerowe mają jeden cel – zapewnić ochronę głowy kolarza podczas upadku. Dlatego wybór kasku rowerowego nie może być przypadkowy. W zależności od terenu, po jakim będziemy jeździć rowerem, taki kask rowerowy musimy wybrać. Rynek oferuje bardzo bogaty wybór. Znajdziemy wiele modeli odpowiadających naszym potrzebom. Poniżej kilka z nich.

Kask MTB to najpopularniejszy i uniwersalny model nadający się nie tylko do jazdy w górach, ale i do turystyki czy jazdy po mieście.

Kolarze, którzy poruszają się głównie po asfalcie potrzebują kasków chroniących przed uderzeniem o płaską powierzchnię. Dlatego kaski rowerowe szosowe mają kształt przypominający kroplę.

Inny kask rowerowy będzie potrzebny w sportach zjazdowych. Tam, gdzie istnieje możliwość uderzenia w drzewo, znajdzie zastosowanie kask full face chroniący nie tylko głowę, ale i szczękę.

Kask rowerowy typu „orzeszek” jest wytrzymalszy niż MTB czy szosowy ale kosztem wentylacji i ciężaru. Ten typ kasku używany jest również przez rolkarzy.

Dla osób jeżdżących głównie po mieście przeznaczone są kaski rowerowe miejskie.

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze, jaki kask na rower kupić, jest odpowiedni rozmiar kasku. Przy doborze trzeba zmierzyć obwód głowy osoby, dla której kask jest przeznaczony.

Zwracamy również uwagę na wagę kasku. Im cięższy, tym bardziej obciąża głowę. Warto przyjrzeć się otworom wentylacyjnym, bo od tego parametru będzie zależało, jak wentylowana będzie głowa podczas jazdy.

Bardzo ważną sprawą jest jakość kasku. Od tego z jakich materiałów wykonany jest kask rowerowy zależy bezpieczeństwo rowerzysty.

Mimo iż, prawo polskie nie nakazuje jazdy na rowerze w kasku rowerowym, to ze względu na nasze bezpieczeństwo, sami powinniśmy zadbać o to, aby nasza głowa była odpowiednio chroniona przez dobry kask rowerowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here