Jaki orbitrek wybrać?

0
2891

Niektórzy nie lubią biegać ani nawet jeździć na rowerze. Dla tych osób idealnym urządzeniem cardio może okazać się orbitrek. To bardzo praktyczny sprzęt, który zajmuje na tyle niewiele miejsca, że spokojnie można go umieścić w domowym pokoju. Orbitreki nie tylko wypracowują lepszą kondycję, ale przy okazji zmuszają do pracy niemalże wszystkie mięśnie ciała. Zdecydowanie warto coś takiego mieć i regularnie na tym ćwiczyć.

Przed zakupem jednego z takich urządzeń należy zapoznać się ze specyfikacją produktu. Sprzęty cardio mogą teraz posiadać szereg nowoczesnych parametrów, ale jednak za każdy taki dodatek należy dodatkowo zapłacić, dlatego każdy powinien pomyśleć nad tym, czego tak naprawdę potrzebuje. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie te urządzenia można zaklasyfikować do trzech odmiennych grup. Pierwszą z nich tworzą orbitreki mechaniczne.

Opór wytwarzany jest w nich przez sam hamulec. Osoba ćwicząca może samodzielnie nim sterować i zmieniać jego pozycję (przy użyciu specjalnego pokrętła), aby zwiększyć opór i pracować jeszcze ciężej nad mięśniami ramion i nóg. Minusem orbitreków mechanicznych jest niestety ich hałaśliwość. Jeżeli jednak dla kogoś nie jest ona dużym problemem, warto pomyśleć o zakupie właśnie tego urządzenia – będzie ono na pewno najtańsze.

W drugiej grupie znalazł się z kolei orbitrek magnetyczny. Nie posiada on tradycyjnych hamulców. Zamiast tego w jego konstrukcji występują specjalne magnesy i to właśnie one odpowiadają za generowanie oporu. Zastosowano je w celu zminimalizowania głośności urządzenia.

Orbitrek magnetyczny pracuje więc znacznie ciszej niż orbitrek mechaniczny, dlatego o wiele lepiej sprawdzi się w mieszkaniach i kawalerkach. Ten model także można zdobyć za stosunkowo niewielką cenę. Najdroższe wśród wszystkich orbitreków są bowiem urządzenia elektromagnetyczne. To już bardzo specjalistyczne sprzęty pełne dodatkowych funkcji i nowoczesnych parametrów. Najczęściej to właśnie one pojawiają się na siłowniach i w lepszych klubach fitness.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here